ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

KANYE WEST BELGESELİNE HAZIR MISINIZ?

Netflix’in en çok izlenenler listesine yeni biri yapım eklenmek üzere!

Kanye West veya yeni resmi adıyla ‘Ye’ Netflix’e doğru ilerliyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Billboard’un haberine göre Kanye West’in 20 senelik müzik kariyerini konu alacak olan belgesel serisi bu sene vizyona girecek. West’in daha önce görülmeyen kayıtlarının yer aldığı belgeselde müzik kariyerinin yanı sıra Yeezy markası, başkanlık yarışına katılma çabası ve annesi Donda West’in vefatı da anlatılacak. 

Netflix, ilk söylentilerden 5 ay sonra ‘jeen-yuhs’ adlı projenin ilk teaser videosunu paylaştı. West’in 2002’de kariyerinin başındaki bir kaydını paylaşan Netflix, şimdiden Kanye West hayranlarını heyecanlandırmayı başardı. West’in hayatını konu alan belgesel serisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

BELGESEL KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR?

‘Jeen-yuhs’ adlı belgeselin fragmanında Netflix, Kanye West’in hayatının üç bölüm ile anlatılacağını duyurdu. Pharrell Williams, Jay-Z gibi birçok ünlü isim de yer aldığı belgeselde aynı zamanda West’in Chicago’daki evi gösteriliyor. 

BELGESEL NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Sürpriz bir klip ile bizi 2002’ye geri götüren Netflix, West’in ‘The College Dropout’ adlı ilk albümünden iki sene önceki bir video kaydını paylaştı. Kanye West’i Mis Def ile gördüğümüz klipte ikili ‘Two Words’ şarkısını söylüyor. “Yirmi yılı aşkın bir süredir çekilen ‘jeen-yuhs,’ Kanye'nin deneyiminin samimi ve açıklayıcı bir portresi olup, hem kırılmaya çalı��tığı biçimlendirici günlerini hem de küresel bir marka ve sanatçı olarak bugünkü yaşamını gözler önüne seriyor,” diye bir açıklama paylaşan Netflix, belgesel serisinin ilk önizlemesini paylaşmış oldu. 


BELGESELİN YÖNETMENİ KİM?

Billboard’un haberine göre Kanye West’in ‘Through the Wire’ ve ‘Jesus Walks’ gibi ilk müzik videolarını yöneten Clarence ‘Coodie’ Simmons ve Chike Ozan, ‘jeen-yuhs’ belgeselinin de yönetmen koltuğunda yer alıyor. 2012’de Benjamin Wilson’ın ‘Benji’ adlı belgeselini çeken yönetmen ikili daha sonra ise Stephon Marbury’nin ‘Kid from Coney Island’ adlı belgeselini yönetmişlerdi. Hip-hop müziğinin en etkileyici ama aynı zamanda en tartışmalı isimlerinden biri olan Kanye West’in kesinlikle ilgi çekici bir belgeseli olacağına eminiz.