BIRD BOX 2 GELİYOR!

Bird Box'ın uyarlandığı kitabın yazarı Josh Malerman, ikinci filmin hazırlıklarının başladığını söyledi...

Film, Malerman'ın 21 Temmuz'da çıkacak olan devam romanı Malorie'ye dayanacak. Malerman devam filmi hakkında, "Fazla bir şey söyleyemem ama yapım aşamasında olduğunu söyleyebilirim" dedi. 

Aralık 2018'de çıkan Bird Box, yayındaki ilk haftasında en çok izlenen Netflix filmi olmasının ardından kült statüsüne ulaştı.

Bullock, insanlara en kötü korkularını gösteren gizemli yaratıklarla dolu kıyamet sonrası bir dünyada gezinmek zorunda olan iki çocuk annesi Malorie olarak rol aldı. Filmin sonunda, Malorie ve çocukları körler için bir okula sığınmışlardı. 

Malorie adlı devam romanı Sandra Bullock'un karakterinin geleceğini konu alıyor.

Kitap, henüz yayınlanmamış olsa da, içeriği hakkında birkaç şey biliyoruz. Kitap, Malorie'nin orijinal hikayeden 12 yıl sonraki hayatını ve yaratıkların istila ettiği dünyayla olan etkileşimlerini anlatacak. Malerman, Malorie'nin evlatlık, isimsiz çocuklarına atıfta bulunarak Esquire'a verdiği demeçte, "Bird Box'ın çıkışı ile Malorie'yi yazdığımdan beri geçen süre arasında herkes kız ve erkeğe ne olduğunu soruyor. Kız ve erkeği ne kadar umursasam da bu, onların hikayesi değil. The Bird Box dünyası, Malorie'nin hikayesini anlatıyor ve ben de onun hakkında daha çok şey öğrenmek istedim. Onu daha da iyi tanımak istedim" dedi.

Malerman Entertainment Weekly'e verdiği röportajda Malorie'nin yeni macerasının nasıl olacağına dair ipuçları verdi. ”Malorie, hayatta kalanların bir listesini alır ve bu listede tanıdığı isimler vardır. "Böylece Malorie'nin hayatının ikinci büyük yolculuğu başlar."

Bullock'un ikinci filmde yer alacağına ve filmin çıkış tarihine dair bir bilgi henüz yok.