BLUE IVY ARTIK GRAMMY ÖDÜLLÜ!

Beyonce’nin 9 yaşındaki kızı müzik sektörüne damgasını vurdu…

Beyonce ve Jay-Z’nin dokuz yaşındaki kızları Blue Ivy artık kendisini bir Grammy Ödülü kazananı olarak tanıtabilir. 2021 Grammy Ödülleri yayından önce annesi ile ‘Brown Skin Girl’ şarkısı için ‘En İyi Müzik Videosu’ Ödülünü alan Blue Ivy, Grammy tarihinde ödül alan en genç ikinci isim oldu. Müzik videosu kategorisinde Future ve Drake, Anderson .Paak, Harry Styles ve Woodkid’e karşı mücadele eden Beyonce ve Blue Ivy, ödülün kazananı oldular. 


Geçtiğimiz yaz ayında Disney+ üzerinden yayınlanan ‘Brown Skin Girl’ videosu, Beyonce’nin görsel ‘Black Is King’ albümünün bir parçasıydı. Afrikalı-Amerikalı kadınların ve kızların kutlaması olan bu müzik videosu Jenn Nkiru tarafından yönetilmişti. Blue Ivy ve Beyonce’nin yanı sıra Naomi Campbell, Adut Akech, Lupita Nyong’o ve Kelly Rowland’ın olduğu müzik videosunda Beyonce’nin annesi Tina Knowles-Lawson ve kızı Rumi Carter da görülmüştü. 

Kısa bir süre önce ‘Good Morning America’ programında ilham kaynağını anlatan Beyonce, “Brown Skin Girl şarkısında her cilt tonundan kızları temsil etmek istedim ve her karakterin asil bir şekilde gösterilmesini istedim. Hepimizin birlikte olması ve hepimizin birbirimizi kutlamamız benim için çok önemliydi” dedi. ‘Brown Skin Girl’ videosundaki katkıları ile NAACP Image Ödülü, BET HER Ödülü ve Soul Train Ödülü kazanan Blue Ivy, şimdi ise Grammy Ödülü kazanarak, müzik dünyasında yerini şimdiden kanıtlamaya başladı. “Blue, bu gece bir Grammy kazandın tebrik ederim. Seninle gurur duyuyorum ve annen olduğum için onur duyuyorum, hepinizin annesi olduğum için. Hepiniz benim bebeklerimsiniz ve hepinizle gurur duyuyorum,” diyerek tüm çocuklarına seslenen Beyonce eşi Jay-Z’ye dönüp, “Seni çok seviyorum,” diye ekledi. Grammy Ödülleri'nden sonra kızı Blue ile sahne arkası görüntüleri internet sitesinden paylaşan Beyonce, Grammy ödüllerini ve kızının başarılarını kutladı.