BLUE IVY’DEN EL YIKAMA DERSİ

‘Happy Birthday’ şarkısını söylemekten sıkılanlar için!

Beyonce ve Jay-Z’nin sekiz yaşındaki kızları Blue Ivy Carter, annesinin izinden gidiyor. Geçtiğimiz sene müzikal performansı ile iki ödül alan Blue Ivy, dans ve şarkı söyleme yetenekleri ile bizi kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Şimdi ise bilimsel bilgilerini gözler önüne seren Blue Ivy, bir video ile COVID-19 krizinde el yıkamanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. 

Torunu Blue Ivy’nin mini dersini paylaşan Tina Lawson, “Blue’nun Kamu Hizmeti Duyurusu. Muhteşem torunum Blue bu deneyi yaparak, el yıkamanın virüs mücadelesinde ne kadar önemli olduğunu gösteriyor,” dedi. Bizlere adım adım deneyini anlatan Blue Ivy, deneyinde su, karabiber ve farklı sabunlar kullanıyor. Suya karabiber ekleyerek bunun COVID-19 veya herhangi bir virüsü temsil ettiğini belirten Blue Ivy, parmak uçlarını önce sabun karışımına sonra ise karabiberli suya batırıyor. Parmakları suya deyince anında kenarlara dağılan karabiber parçaları, ellerinizi yıkayınca virüslere olanları temsil ediyor. “Bu nedenle ellerinizi yıkamanız çok önemli çünkü ellerinizi yıkarsanız temiz olursunuz. Ama ellerinizi pis bırakırsanız hasta olabilirsiniz” diye deneyini açıklayan Blue Ivy, sevimli bir mesaj gönderiyor. 

El yıkama, COVID-19 mücadelesinde en önemli tedbirlerden biri haline geldi. Dokunduğumuz yerlere daha çok dikkat ederken ellerimizi daha sık yıkıyoruz. El yıkamanın ne kadar önemli olduğunu hala sorguluyorsanız belki Blue Ivy’nin minik videosu size yardımcı olabilir!