‘BRIDGERTON’ İKİNCİ SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Çekimler tamamlandı!

Netflix’te inanılmaz bir başarıya ulaşan ‘Bridgerton’ serisi geçtiğimiz sene Noel zamanında vizyona girmişti. Evde geçirdiğimiz ‘kış tatili’ sezonunda hayatımıza renk katan ‘Bridgerton’ karantina döneminin favori serilerinden biri olmuştu. Julia Quinn’in popüler roman serisinin erkanlara uyarlayan Shonda Rhimes, yeni bir sezon ve yeni bir hikayeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 1813’te Londra’da geçen serideki eğlenceli karakterler, skandallar, entrikalar ve tabiiki de ihtişamlı kıyafetler ikinci bir sezon ile ekranlarımıza geri geliyor. 

Aşağıda ‘Bridgerton’ serisinin ikinci sezonu hakkında bilmeniz gereken her şeyi görebilirsiniz…

İKİNCİ SEZON DOĞRULANDI MI?

Serinin prömiyerinden bir ay sonra Netflix, ‘Bridgerton’ dizisinin ikinci sezonunu doğrulamıştı. Anthony Bridgerton rolünde Jonathan Bailey’nin bir teaser videosunu paylaşan Netflix, ikinci sezonun hangi karaktere odaklanacağının sinyallerini vermişti. İKİNCİ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

‘Bridgerton’ serisinin ilk sezonundan tam bir sene sonra, Netflix, ikinci sezonun önümüzdeki ilkbahar aylarında, 25 Mart 2022’de vizyona gireceğini duyurdu. Simone Ashley ve Jonathan Bailey’nin bir videosunu paylaşan Netflix, aynı zamanda serinin birinci yıldönümünü kutladı. İKİNCİ SEZONUN KONUSU NEDİR?

Julia Quinn’in Bridgerton serisinin ilk kitabı ‘The Duke and I’ romanından uyarlanan ilk sezon, Daphne Bridgerton’un hikayesini anlatıyordu. Quinn’in ikinci kitabı ‘The Viscount Who Loved Me’ ise Daphne’nin abisi Anthony Bridgerton’a odaklanıyor. Serinin ikinci sezonu da Anthony Bridgerton’ın ilişkisini konu alıyor. Netflix’in yayınladığı ilk videoda da Anthony Bridgerton’ın yanında seriye dahil olan Simone Ashley’i Kate Sharma rolünde görüyoruz. “Sevgili okuyucular, bu yazar size yaklaşan sosyal sezona ilk bakışı vermekten büyük mutluluk duyuyor ve sizi Bayan Kate Sharma ile tanıştırmaktan daha da büyük bir mutluluk duyuyor,” yazan Netflix, klipte Anthony ve Kate’in bir partiden görüntüsünü paylaşmıştı. 


İlk sezonda Daphne Bridgerton’u canlandıran Phoebe Dynevor ise Deadline’a, “İkinci sezonda ne yapacakları konusunda gerçekten hiçbir fikrim yok, ancak kitapları takip ediyorlarsa, o zaman Anthony'nin yolculuğu olacağını hayal ediyorum,” diyerek hikayenin başrolünde olmayacağını söylemişti. 

REGE-JEAN PAGE İKİNCİ SEZONDA OLACAK MI?

İlk sezonun sonunda eşi Hastings Dükü, Simon (Regé-Jean Page) ile bebeklerini kucağına alan Daphne’nin hikayesinin sonlandığı anlaşılmıştı. İlk sezonda tüm dünyanın kalbini çalan Hastings Dükü, Simon Bassett’i maalesef ikinci sezonda göremeyeceğiz. Phoebe Dynevor’u ara sıra ikinci sezonda göreceğimiz doğrulansa da Page, ikinci sezonda olmayacak. Page’in seriden ayrılışını doğrulayan Netflix, Lady Whistledown’un tarzına uygun bir mektup paylaşmıştı. “Sevgili Okurlar, tüm gözler Lord Anthony Bridgerton'ın bir Vikontes bulma arayışına çevrilirken, Hastings Dükü'nü harika bir şekilde canlandıran Regé-Jean Page'e veda ediyoruz,” diye başlayan mektup, “Simon’un ekrandaki varlığını özleyeceğiz ama o her zaman Bridgerton ailesinin bir parçası olacak. Daphne bir eş ve kız kardeş olarak yolculuğuna devam edecek ve kardeşine sosyal sezonda destek olacak,” diye devam etmişti. 

Haberin ardından Twitter’dan bir paylaşım yapan Page, “Zevk ve ayrıcalık! Ekranda ve dışında bu ailenin bir üyesi olmak onur. Oyuncular, ekip ve inanılmaz hayranlar, aşk gerçek ve büyümeye devam edecek…” yazmıştı. 

BAŞROLDE KİM OLACAK?

Anthony Bridgerton’u canlandıran Jonathan Bailey’nin yanı sıra Netflix’in ‘Sex Education’ serisinde Olivia’yı canlandıran Simone Ashley de ikinci sezonun kadın başrolü ve Anthony’nin sevgilisi oluyor. Deadline’ın haberine göre Kate Sharma karakterini canlandıran Ashley, Londra’ya yeni taşınan, akıllı ve güçlü bir kadın figürüne hayat verecek. Julia Quinn’in romanında adı ‘Kate Sheffield’ olarak geçen yeni karakterin Netflix uyarlamasında farklı kültürlerin ve geçmişlerin dahil olması ile birlikte ismi ‘Kate Sharma’ olarak değiştirildi. 

YENİ KARAKTERLER VAR MI?

Regé-Jean Page’in seriden ayrılmasından hemen sonra Netflix, ikinci sezon için yeni oyuncuları duyurdu. Charithra Chandran (Alex Rider), Kate'in küçük kız kardeşi Edwina Sharma'yı oynayacak. Shondaland Instagram'dan yaptığı açıklamada, "Edwina, ablası Kate tarafından mükemmel bir dansçı olmayı öğrendi. İyi huylu ve sonsuz sevecen biri. Ancak genç ve saf olsa da, ne istediğini biliyor: gerçek bir aşk maçı,” diyerek yeni karakteri tanıttı. Kate’in annesi Mary Sharma’yı canlandıracak olan Shelley Conn’un karakteri ise, ”Leydi Mary'nin evliliği bir zamanlar onu ve ailesini bir skandala sürükledi. Şimdi kızlarıyla birlikte Londra'ya yeni döndü ve bir kez daha eleştirilere katlanmak zorunda kaldı,” diye açıklandı. Theo Sharpe karakterini canlandıracak olan Calam Lynch, ”Çalışkan bir matbaa asistanı. Ama o sadece bir işçi sınıfı adamı değil, aynı zamanda herkesin hakları için savaşan bir entelektüel,” diye açıklandı. Son olarak ise Jack karakterini canlandıracak olan Rupert Young’ın karakteri, “en ünlü ailelerden biriyle bağlantısı olan en yeni üye" olarak tarif edildi. İKİNCİ SEZON ÇEKİMLERİ TAMAMLANDI MI?

Covid endişesi sebebiyle ikinci sezon çekimlerine ara verildikten sonra prodüksiyon Ağustos sonunda tekrar başladı. “Çekimlere geri döndük. COVID sebebiyle bir gecikme yaşadık ama çalışmaya devam ediyoruz,” diye Variety’e bir açıklama yapan şov yapımcısı Chris Van Dusen, “Şu an post-prodüksiyonda ilk birkaç bölümü düzenliyoruz ve harika görünüyor,” diye eklemişti. Twitter üzerinden Jonathan Bailey ve Simone Ashley ile bir paylaşım yapan Van Dusen, “İkinci Sezonun özeti bu! A-oyunlarını bu zorlu yılda her gün çalışmaya getiren bu kadro ve ekiple çok gurur duyuyorum. Ve bu fotoğraftaki bu ikisi tam burada benimle. Kelimeler yetmez. 2022'de yayında. #Bridgerton #SeasonTwo #BuckleUp,” diyerek ikinci sezon çekimlerinin tamamlandığını duyurdu. 

Etİketler