BRITNEY SPEARS'IN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİNİ ANLATAN BELGESELİN FRAGMANI YAYINLANDI

“Britney vs Spears” belgeseli, özel röportajlar ve gizli deliller içeriyor.

Netflix, yıllarca süren araştırma çalışmaları, özel röportajlar ve yeni belgeler içerdiği söylenen Erin Lee Carr'ın yönettiği “Britney vs Spears” belgeseline ilk bakışı yayınladı. Pop yıldızının, babası Jamie Spears ile on yıldan fazla bir süredir yaşadığı vasilik davasını konu alan belgesel, 28 Eylül'de Netflix'te yayınlanacak. Ertesi gün yani 29 Eylül, şarkıcının özgürlüğü için verdiği uzun ve çetrefilli vasilik hukuk savaşında bugüne kadarki en önemli mahkeme duruşması olacak.

Fragmanda, pop yıldızının sesi 23 Haziran'da Los Angeles Yüksek Adliyesi'nde mahkemeye ilk kez halka hitap ettiği, yargıca travma geçirdiğini söylediği ve yalvardığı bir ses duyuluyor: "Ben sadece hayatımı geri istiyorum." Spears'ın sesinin "Hayatım boyunca çalıştım. Bu insanlara borcum yok." dediği duyuluyor.

Belgeselin “Britney vs Spears” (Britney Spears'a Karşı) ismi, şarkıcının koruyuculuğu kötüye kullanmakla suçladığı babasına karşı; bu yaz bir yargıcın kendisine “suçlama” talebinde bulunmasını konu alan bir kelime oyunu.


Yakın bir zamanda Spears'ın avukatı, önümüzdeki hafta yapılacak duruşmadan önce; Jamie Spears'ın vasiliğinin derhal askıya alınması için bir kez daha çağrıda bulunan ve vasiliğin bu sonbaharda sona ereceğini belirten yasal belgeler sundu.

Yönetmen Erin Lee Carr'ın yönettiği Netflix projesinin üzerinde bir yılı aşkın süredir çalışılıyor. Belgesel, Spears'ın koruyuculuğuna odaklanacak ve son derece olağandışı yasal düzenlemenin gerekliliği; babasının katılımının iddia edilen yolsuzlukları, ayrıca vasilik yasaları ve genel adalet sistemi ile ilgili daha büyük sorunlar hakkında sorular soracak.

“Vasilikte neler oluyordu ve durumu iyiyse neden vasisi vardı?", "Jamie ve avukatlar için mali teşvikler vardı", "Britney başkalarına çok para kazandırdı." diye pek çok ses duyuluyor. Fragman, belgesel için kimi yeraldığını tam olarak açıklamasa da, Netflix klibi Spears'ın eski, magazinci sevgilisi Adnan Ghalib ve vasilik davalarında uzman bir avukat gibi görünen bir hukuk uzmanı da dahil olmak üzere; Spears'ın koruyuculuk destanına destek veren çeşitli kişilerin seslendirmelerini içeriyor. Tıp uzmanı gibi görünen bir adam kamerada beliriyor ve “Britney Spears'ı değerlendirmek için getirildiğimi kabul etmeyeceğim” diyor.

Fragmanda, vasilik ile ilgili biri tarafından film yapımcılarına sızdırılan gizli bir belgeyi sızdırdığı için, belgeselin yeni bilgileri ortaya çıkaracağı da görülüyor.

Netflix, belgeselde kimin görüneceğini açıklamadı, bu nedenle Spears'ın yörüngesinden kimlerin – arkadaş veya aile – projeye katılmış olabileceği belli değil. Ancak Çarşamba günü yayınlanan görüntülerde şarkıcının eski asistanı Felicia Culotta yer alıyor.

Fragmanın sonunda yine Britney’in sesini duyuyoruz; “Herkesle aynı haklara sahip olmayı hak ediyorum. 13 yıl oldu ve artık yeter!”

Çok büyük bir heyecanla “Britney vs Spears” belgeselini bekliyoruz!

Etİketler