‘THE PROM’ FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY!

Filmin kadrosu Oscar ödüllü oyuncular ile dolu!

Broadway belirsiz bir süre için kapılarını seyircilere kapatmış olabilir ancak Netflix ve Ryan Murphy, müzikal severler heyecanlandırıcı bir haber ile geliyorlar. Tony Ödüllü ‘The Prom’ müzikalini filme dönüştüren Ryan Murphy ve Netflix, dört Broadway yıldızının liseli bir kızı baloya götürme hikayesini anlatacaklar. Murphy’nin ilk olarak 2019’da açıklanan uyarlama filmi için Netflix ile $300 milyon anlaşma yaptığı söylenmişti. 

Çekim takviminde sadece günler kalmışken pandemi sebebiyle duraksayan ‘The Prom’ filminde Meryl Streep, Nicole Kidman ve Kerry Washington yer alıyor. Temmuz ayında çekimlerin yeniden başladığını açıklayan The Hollywood Reporter, ‘The Prom’ filminin pandemi sürecinde prodüksiyona geri dönen ilk filmlerden biri olduğunu belirtti. 

Normalde Ariana Grande’nin başrolde olduğu ‘The Prom’ filmindeki değişimleri ve ne zaman yayınlanacağı hakkında bilgileri aşağıda görebilirsiniz…

FİLMİN KONUSU NEDİR?

2019’da 6 Tony Ödülüne aday olan ‘The Prom’ müzikali, kendini ‘queer’ olarak tanımlayan Emma’nın kız arkadaşını baloya götürme isteğini anlatıyor. Ancak Indiana’daki okulunun buna izin vermemesi ile beraber Broadway oyuncuları Barry Gickman, Dee Dee Allen, Angie Dickinson ve Trent Oliver, Emma’ya yardım ediyorlar. Emma için ülke çapında bir kampanya başlayan Broadway oyuncuları, Indiana’yı ziyaret ederek genç kızın sesinin duyulmasını sağlıyorlar. 

FİLMİN YAPIMINDA KİMLER VAR?

Beste ve şarkı sözlerini üstlenen Matthew Sklar ve Chad Begeulin’in yanı sıra filmin senaryosunu kitap yazarları Begeulin ve Bob Martin üstleniyor. Filmin yapımını ve yönetmenliğini üstlenen Murphy’e yapım konusunda Alexis Woodall, Bill Damaschke ve Dori Berinstein eşlik ediyor. 

RYAN MURPHY’NİN FİLM İLE DUYGUSAL BAĞI

Ryan Murphy’nin şu sıralar 10 üzerinde projesi var! ‘Ratched,’ ‘American Horror Story’ ve ‘Pose’ gibi yapımlarda yer alan Murphy, ‘The Prom’ filminin kendisi için çok özel olduğunu söylüyor. Collider’a film hakkında röportaj veren Murphy, “Bu filmin mesajını çok seviyorum. Ana karakter ile kendimi özdeşleştiriyorum. Emma Indiana’dan ve eşcinsel olduğu için baloya katılmasına izin verilmiyor. Ben de Indiana’da yaşadım ve baloma erkek arkadaşımı veya sevgilimi götüremedim. Bu hikayeyle empati kuruyorum ve mesajına inanıyorum, demişti. Aynı zamanda Variety’e ilginç balo deneyimini anlatan Murphy, “En yakın kız arkadaşımla baloya gittim ve protesto olarak Bananarama’dan ilham alan yüksek platformlu sarı botlar giydim yani biraz radikal oldum. Yapımcımız Bill Damaschke’le konuştum ve ‘Keşke benim için de böyle bir şey olsaydı ve o yaşta kendimi böyle hissetmeseydim’ dedim” demişti. 

‘THE PROM’ KADROSUNDA KİMLER VAR?

‘The Prom’ filminin kadrosu Oscar ödüllü, Broadway başrolleri ve usta komedyenler ile dolu! Haziran 2019’da kadrodaki ilk isimleri doğrulayan Deadline, Meryl Streep’in Dee Dee Allen karakterini oynayacağını söylemişti. Barry Glickman karakterini canlandıran James Corden, “Hiç soru gerekmeden bu çalışmanın hayatımın en neşeli zamanı olduğunu söyleyebilirim. Meryl Streep ile işe gittiğiniz herhangi bir gün hayatınızın en iyi günü olur. Bu bir gerçek.” demişti. 

Aynı zamanda Angie Dickson karakterini Nicole Kidman’ın ve Trent Oliver karakterini Andrew Rannells’ın canlandıracağını duyuran Deadline, Awkwafina’nın Broadway oyuncularının halkla ilişkiler sorumlusunu canlandıracağını söyledi. Okul müdürü Hawkins’i Keegan-Michael Key canlandırırken, Kerry Washington’un ise henüz açıklanmayan bir rolde olacağı söylendi. 

James Corden, Andrew Rannells, Keegan-Michael Key ve Awkwafina (Getty Images)

Okulun popüler kızı Alyssa karakterini Ariana Grande’nin oynayacağı duyurulurken, Grande’nin aynı zamanda filmin müziğine katkıda bulunacağı söylenmişti. Kasım ayında açıklanan habere göre Grande, Broadway oyuncusu Ariana DeBose ile değiştirildi. Aynı ay Jo Ellen Pelman’ın Emma karakterini canlandıracağı açıklanırken, filmin yardımcı oyuncuları arasında Logan Riley Hassel, Sofia Deler, Nico Greetham ve Nathaniel J. Potvin gibi isimler var. 



Ağustos ayında kadronun ilk fotoğrafını paylaşan Murphy, “Netflix’in ikon dolu ‘The Prom’ kadrosu ile tanışın. Herkese şu anda ihtiyaç duyduğumuz ilham verici, istek uyandıran bir hikaye verebilmek için COVID sırasında kemerlerini bağlayan ve ateş etmeyi bitiren bir grup gerçek asker” dedi. Aynı zamanda filmin yayın tarihi hakkında ipucu veren Murphy, “Noel çok yakın” diyerek ‘The Prom’ filminin kışın Netflix’te olacağını belirtti. 


FİLMİN MÜZİKLERİ

Collider’a verdiği röportajda, müzikaldeki tüm şarkıların filmde de olacağını söyleyen Murphy aynı zamanda yeni şarkılar da yazdıklarını belirtti. “Film için bir orijinal şarkı yazdık. Bunun üzerinde çalışmak çok eğlenceliydi, şarkının kabul edilmek ve önyargılar hakkında olduğunu söyleyebilirim. Bence birçok insan bunu çok sevecek,” diyen Murphy, Broadway hayranlarını sevindirdi. 

‘THE PROM’ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Mart ayında neredeyse tüm filmler ve diziler pandemi sebebiyle prodüksiyonlarına ara vermek zorunda kalmıştı. 12 Mart’ta ‘The Prom’ filmi de bitimine birkaç gün kala çekimlere ara vermek zorunda kaldı. Kidman, Streep, Corden ve Rannells’ın tüm sahnelerinin çekildiğini söyleyen Murphy, “Geriye sadece iki günlük bir çekim kalmıştı. Umarım bu yaz geri dönüp onları çabucak bitirebiliriz. Filmin Noel’de çıkması gerekiyordu, planımız buydu. Kasım, Şükran Günü, Noel… Umarım hala planlımıza uyabiliriz,” demişti. Instagram paylaşımı ile planlarına uyduklarını doğrulayan Murphy, ‘The Prom’ filminin çok kısa bir süre sonra Netflix’te yayınlanacağının sinyallerini verdi!

Etİketler