BROADWAY’E BİR PRENSES DIANA MÜZİKALİ GELİYOR

“İnanılmaz bir kadının, inanılmaz hikayesi…”

Prenses Diana’nın Prens Charles ile evlenme süreci önümüzdeki sene Broadway’de bir müzikal olarak izlenecek.

Kraliyet ailesini değiştiren, “korkusuz ve zamansız olan” Diana’nın hikayesi geçtiğimiz sene San Diego’daki ‘La Jolla Playhouse’ tiyatrosunda gösterilmişti.

2 Mart 2020’de Broadway’e taşınacak olan ‘Diana’ müzikalinin açılışı 31 Mart’ta New York’taki Longacre Tiyatrosunda gerçekleşecek. 

1981 yılında geçen hikayede, Diana’nın, Prens Charles ile evlenirken Kraliyet ailesine geçiş süreci anlatılıyor. Prens Charles’ın Camilla ile olan ilişkisinin de anlatıldığı hikayede, Diana ve Prens Charles’ın ayrılığı da gösterilecek. La Jolla Playhouse’taki tiyatroda Diana’yı canlandıran Jeanna de Waal, New York’ta da rolünü üstlenmeye devam edecek. Roe Hartrampf, Prens Charles’ı canlandırırken, Erin Davie de Camilla Parker Bowles’u ve Judy Kaye ise Kraliçe Elizabeth’i oynayacak.


Tony Ödüllü müzikal Memphis’in arkasında olan David Bryan ve Joe DiPietro’nun yarattığı Diana müzikali, 1980’li yılların ikonik pop şarkılarını içerecek. “Onun hakkında bir kitap okuyordum ve düşündüm, ‘Bu inanılmaz bir kadın hakkında inanılmaz bir hikaye.’ Onun ilham kaynağı olan bir yönü vardı ve herkese iyilik yapmak istiyordu. Bunun bir müzikal için harika bir hikaye olduğunu düşündüm,” diyen DiPietro, Londra Tiyatrosu ile olan röportajında müzikal yapmaya nasıl karar verdiğini anlattı. “Etrafta birilerinin bunu yapıp yapmadığını soruşturdum—kimse yapmıyordu— böylece David’e sordum ve hemen atladı,” diye ekleyen DiPietro, hikayenin dört ana karakterinin Diana, Charles, Camilla ve Kraliçe Elizabeth olduğunu ekledi. .