BROADWAY'İN 'WICKED' MÜZİKALİ FİLM OLUYOR!

Kadroda Ariana Grande, Cynthia Erivo ve 'Bridgerton' serisinden çok sevilen bir isim de var...

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 24 Eylül 2022
BROADWAY'İN 'WICKED' MÜZİKALİ FİLM OLUYOR! Getty Images

Broadway’in en çok sevilen müzikallerinden biri Hollywood’a uyarlanıyor. Gregory Maguire’ın 1995’te aynı isimdeki romanından uyarlanan Stephen Schwartz’ın Tony Ödüllü müzikalini büyük ekrana uyarlamaya hazırlanan Universal, ‘Oz Büyücüsü’ dünyasını cadının gözlerinden anlatıyor. 2003’te Broadway sahnesine uyarlanan ‘Wicked’ hızla dünyanın en beğenilen müzikallerinden biri olmuştu. 

Jon M. Chu’nun yönetmen koltuğunda yer aldığı yeni müzikal filminde Elphaba karakterini Cynthia Erivo ve Glinda karakterini ise Ariana Grande cnalandıracak. Kadroya katılan yeni isimler ile birlikte ‘Wicked’ filmi hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz…

FİLM NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

Nisan 2022’de ‘Wicked’ uyarlamasının iki farklı film olacağını söyleyen Chu, ilkinin Aralık 2024’te vizyona gireceğini ve ikinci filmin ise 2025’te yayınlanacağını söylemişti. “Geçen yıl boyunca bu prodüksiyonu hazırlarken, Wicked'in hikayesini zarar vermeden tek bir filmde anlatmanın imkansız olacağı giderek daha açık hale geldi,” diyen Chu, "Şarkıları kesmeye veya karakterleri düzeltmeye çalışırken, bu kararlar hepimizi yıllardır eğlendiren kaynak malzemeye ölümcül tavizler gibi gelmeye başladı. Bu yüzden kendimize daha büyük bir tuval vermeye ve sadece bir Wicked filmi değil, iki Wicked filmi yapmaya karar verdik. İKİ!!!” Diye ekleyerek Twitter’dan bir paylaşım yapmıştı. Tüm kadronun mükemmel bir deneyim için çalıştıklarını belirten Chu, karakterlerin fantastik ve eğlenceli dünyasını ekrana taşıdıkları için çok heyecanlı olduklarını söylemişti. 

‘WICKED’ FİLMİNİN BAŞROLÜ BELLİ OLDU MU?

Cynthia Erivo ve Ariana Grande’nin başrolde olduğu duyurulan filmde, Batı yakası cadısı Elphaba’yı Erivo, ‘İyi Cadı’ olarak bilinen Glinda karakterini ise Ariana Grande canlandırıyor. Idina Menzel ve Kristin Chenoweth tarafından ünlenen Glinda ve Elphaba karakterleri Broadway dünyasında ikonlaşmıştı. Müzikal tiyatroda köklü bir geçmişi olan Erivo, 2016’da ‘The Color of Purple’ adlı Broadway şovu için ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Tony ödülünü kazanmıştı. Müzik kariyerinin yanı sıra tiyatroda da yerini belli eden Grande ise 2008’de ’13’ müzikalinde yer almıştı. ‘WICKED’ FİLMİNİ KİM YÖNETİYOR?

Broadway müzikallerini ekrana uyarlamaya tutkulu olan Chu, daha önce ‘In the Heights’ müzikalini filme uyarlamıştı. Aynı zamanda ‘Crazy Rich Asians’ filmini yöneten Chu, “Müziğin gücü ve kelimelerin yeterli olmadığı zamanlarda müzikallerin neden var olduğu beni çok etkiliyor. Bu yüzden benim için, her şarkının gerçeğini bulmak ve bunun neden var olduğuna dair içimize doğru ilerlemek çok ayrı,” demişti. 

KADRODA BAŞKA HANGİ İSİMLER VAR?

İnternet dünyasının favori oyuncularından biri haline gelen Jonathan Bailey’nin yeni ‘Wicked’ filminde olacağı doğrulandı. ‘Bridgerton’ serisinde Anthony Bridgerton karakterini canlandıran Bailey’nin rolü Chu tarafından açıklandı. “O mükemmel, hepsi mükemmel ve bir arada daha mükemmel olacaklar. Sonsuz olmak için doğmuşlar,” yazan Chu, “Bu olmuyormuş gibi davranmak için fazla heyecanlanıyım. Fiyero’muzu bulduk!” diye ekleyerek Bailey’nin Fiyero karakterini canlandıracağını açıkladı. KONUSU MÜZİKAL İLE AYNI MI OLACAK?

Şubat 2022’de Entertainment Tonight’a verdiği röportajda müzikal uyarlamasının biraz daha farklı olacağını söyleyen Erivo, “Daha önce gördüğünüz şeylerden çok farklı olacağını düşünüyorum. Bunun büyüsünden keyif alacağız. Halihazırda bildiklerimizi kendimize çevirmeye çalışacağız ve size kız kardeş olan iki kadın hakkında bir hikaye göstereceğiz,” demişti. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.