BU VÜCUDU ELEŞTİRENLER DE VAR!

Kate Upton gibi kıvrımlarınız da olsa sizi beğenmeyenler olacaktır.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Nisan 2014
BU VÜCUDU ELEŞTİRENLER DE VAR!
Kasım kapağımıza konuk olan sarışın bomba Kate Upton'ı mercek altına aldık. İlk film çalışmasıyla da çok yakında vizyonda olacak güzel modeli daha yakından tanıyoruz. Son olaraksa elbette kıvrımları ve yapılan eleştirilere bakış açısını göreceğiz...


Kate Upton, “İnsanlar modellere çocuk muamelesi yapıyor. Onlara, yani bize her şeyi yaptırabileceklerini sanıyorlar. Bense içimden ‘asıl ben sana istediğimi yaptırırım. Benim salak olduğumu düşünmekle o kadar meşgulsün ki, bunu anlamayacaksın bile' diyorum” diyor ve kahkahayı patlatıyor.


Ne zaman biri kendine aptal sarışın muamelesi yapsa Kate, annesinden öğrendiği bir yöntemi uyguluyor: O da o kişiye aptalmış gibi davranıyor. Ve bu konuda hiç zorlanmadığını vurguluyor. Bir seferinde, Victoria's Secret defileleri için modelleri seçen bir kişi The New York Times'a Kate için, “defilelerimize hiçbir zaman Kate'i çıkarmayacağız, futbolcu eşine benziyor. Çok sarışın ve paranın satın alabileceği bir yüze sahip” gibi talihsiz bir açıklama yapmıştı. Üstelik ünlü model eski kataloglarında yer almışken. Son gülen Kate Upton oldu: Marka yeni kataloğunda bu arşiv fotoğraflarından birini kullandı.~Vücudu hakkında yapılan eleştirilere gelince... Kate, “Pek çok kişi beni zayıflamam için teşvik etmeye çalıştı. Bir dönem buna epey içerledim; ama sonra geçti; böyle gayet iyiyim.”


Tam o sırada garson, sipariş etmediğimiz bir brownie getirerek “glütensiz ve yağsız” diyor. Upton, garson uzaklaşınca “neden bunu söyleme gereği duydu ki! Sanki kilo verme programındayız. Kaba şey” diye haklı bir yorum yapıyor.


Tatlısını yerken bu konuda bir cümle daha ediyor: “Olmadığım bir insan gibi davranmak istemiyorum. Pek çok kız başkalarını etkilemek için kilo konusunda kendilerini kaybediyor. İnandığın şeye sıkı sıkı sarılıp başkalarının seni değiştirmesine izin vermemelisin. Bu çok önemli. Yanlış anlaşılmasın, değişime itirazım yok. İnsan büyümeli ve hayatının onun için seçtiği yönde ilerleyebilmeli.”


Kate Upton, bu günlerde hayatındaki değişimlere adapte olmakla meşgul. Ne de olsa o Mae West günleri çok geride kaldı. Artık çok güzel şeyler peş peşe olabiliyor. “Beni meşhur eden o ilk dans videomdan beri çok şey değişti. Artık The Cat Daddy dansını istediğim zaman yapamıyorum. Ama evde, hala parçayı yüksek sesle açıp dans ediyorum” deyip gülümsüyor ve ancak benim fark edebileceğim bir omuz hareketi yapıp “Yaşasın. Şu anda kimse videomu çekmiyor” diyor.

Jessica PRESSLER
İngilizceden çeviren: Suzan YURDACAN Fotoğraflar: Carter SMITH Styling: Joe ZEE

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.