MEGHAN-HARRY ÇİFTİNİN RÖPORTAJINDAN SONRA BUCKINGHAM SARAYI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Saray sözcüsü, Meghan Markle ve Prens Harry'nin röportajının ardından Kraliçe II. Elizabeth’in düşüncelerini aktardı…

Tüm dünya Prens Harry ve Meghan Markle’ın Oprah Winfrey ile yaptığı röportajı konuşuyor. Sussex Çiftini sevin veya sevmeyin bu röportajın önemli konuların altını çizdiğini inkar edemeyiz. Irkçılık, monarşideki beyaz ayrıcalığı ve mental sağlık konularına değinen Sussex Çifti, arkadaşlarından destek mesajları almış ve sosyal medyanın gündemi olmuştu ve hala olmaya devam ediyorlar. 

İzleyicilerin tepkilerinin ardından Kraliçe II. Elizabeth’in adına bir açıklama yayınlayan Buckingham Sarayı, sansasyonel röportaj hakkında yorumlarını açıkladı. “Tüm aile, son yılların Meghan ve Harry için ne kadar zor olduğunu öğrenmekten büyük üzüntü duyuyor” diye başlayan açıklama, “Özellikle ırkla ilgili olarak ortaya çıkan sorunlar endişe verici. Bazı anlaşımlar değişiklik gösterse de, bunlar çok ciddiye alınacak ve aile tarafından özel olarak ele alınacaktır. Harry, Meghan ve Archie her zaman ailenin sevilen üyeleri olacak. Tüm bunların kalbinde aile var. Aile olarak özel olarak gündeme getirilen sorunları tartışma fırsatı verilmelidir. Yayından önce herhangi bir yanıtı dikkatlice değerlendirmek bizim için önemliydi ve tabii ki bugün bir şey açıklamak, İngiltere'deki izleyicilerin isterlerse ilk önce röportajı izleme fırsatı bulması anlamına geliyordu. Çeşitlilik, eşitlik, kapsayıcılık ve akıl sağlığı önemli konular ve Kraliyet Ailesi Üyelerinin uzun yıllardır çalışmalarının bir parçasını oluşturduğunu vurgulamak istiyoruz” diye devam etti. 

Oprah’ya Kraliyet Ailesi içinde hayatını sorguladığını ve intihar etme düşünceleri olduğunu söyleyen Markle, ‘Firma’ olarak hitap ettiği Kraliyet Ailesi'nin oğlu Archie’nin ten rengini bile sorguladıklarını söylemişti. Kişilerin spesifik olarak kim olduğunu söylemeseler de Prens Philip ve Kraliçe olmadığını belirten çift, Kraliyet Ailesi'ne ağır eleştirilerde bulundular. Röportajı sırasında Kraliyet Ailesi'ndeki zamanında mental sağlık sorunları yaşadığını belirten Markle, “Artık hayatta olmak istemiyordum,” dedi. 

Aynı zamanda babası Prens Charles tarafından hayal kırıklığına uğradığını belirten Prens Harry, abisi Prens William ile de aralarının açık olduğunu söyledi. Meghan ile Ingiltere’den ayrılma sebeplerinin “destek ve anlayış eksikliği,” olduğunu söyleyen Prens Harry, “Ailenin diğer üyeleri gibi sistemde hapsolmuştuk” diye ekledi.