CAMBRIDGE DÜKÜ VE DÜŞESİ’NİN İLK RESMİ PORTRESİ!

Kate Middleton ve Prens William, portreyi görmek için Cambridgeshire’ı ziyaret ettiler.

Kate Middleton ve Prens William, ilişkilerini on yılı aşkın bir süredir kaydediyorlardı ve şimdi tüm bu geçen yılları temsil edecek resmi bir portreleri var! Geçtiğimiz Perşembe günü, unvanlarını aldıkları Cambridgeshire’da bir etkinliğe katılan Cambridge Dükü ve Düşesi, Cambrdige Üniversitesi’ndeki Fitzwilliam Müzesi’nde ilk resmi portrelerini görücüye çıkardılar. 

2021 yılında Cambridgeshire Kraliyet Portre Fonu tarafından sipariş edilen eser, ödüllü İngiliz portre sanatçısı Jamie Coreth tarafından yapıldı. "Bu resmi yapmak için seçilmek hayatımın en olağanüstü ayrıcalığı oldu" diyen Coreth, "Majestelerini hem rahat, hem cana yakın, hem de zarif ve ağırbaşlı göründükleri bir şekilde göstermek istedim” diye ekledi. 

Portrede, Mart 2020'de William ile Dublin'e yaptığı bir ziyaret sırasında giydiği Vampire's Wife imzalı ışıltılı zümrüt yeşili bir elbise ile çizilen Kate Middleton’ın stili zümrüt rengi Manolo Blahnik ayakkabıları ile tamamlandı. Beyaz bir gömlek ve siyah bir takım elbise ile görülen Prens William’ın bir eli cebine yerleştirilmiş çizildi. 

"Onları birlikte betimleyen ilk portre olduğu için ve özellikle Cambridge Dükü ve Düşesi olarak geçirdikleri süre boyunca, portrenin kamusal ve özel yaşamları arasında bir denge hissi uyandırmasını istedim. Bu portre Cambridgeshire sakinlerine bir hediye olarak sipariş edildi,” diyen Coreth, "Umarım halk, benim bu portreyi yaratmaktan zevk aldığım kadar görmekten zevk alırlar” diye ekledi. 

Portreyi ziyaret ettikten sonra Kate ve Prens William, projenin destekçileriyle buluşmaya ve Cambridgeshire İlçe Günü'ne katılmaya devam ettiler. Gezi için çok renkli mavi, turuncu ve beyaz bir elbise giyen Kate, stilini yere kadar uzanan uçuk mavi bir ceketi ve uyumlu mavi ayakkabıları ile tamamladı. William ise mavi bir gömlek ile koyu renk bir takım elbise tercih etti.