CAMBRIDGE DÜŞESİ KİTAP ÇIKARIYOR!

Kate Middleton yeni bir kitap için hazırlanıyor…

Pandemi ile geçen 2020’de dünya eve kapanırken, Cambridge Düşesi Kate Middleton, koşullar el verdiği sürece vakıf çalışmalarına devam etmişti. ‘Hold Still’ başlığındaki projesi ile dikkat çeken Kate Middleton, Londra’daki National Portrait Gallery ile bir araya gelerek İngiltere’de yaşayanları pandemi sırasındaki günlük yaşamlarının fotoğraflarını toplamaya davet etmiş ve bunun sonucunda 31 bin fotoğraf almıştı. 31 bin fotoğraf arasından 100 finalist ile National Portrait Gallery üzerinden sanal bir sergi açan Middleton, aynı zamanda portrelerin daha sonra İngiltere’de birçok reklam panosunda gösterilmesini sağlamıştı. 

Şimdi ise Kensington Sarayı, bu insiyatifin üzerine farklı bir ekleme yapıldığını duyurdu. Sergilerde yer alan tüm fotoğrafların ‘Hold Still’ projesinden tam bir sene sonra 7 Mayıs’ta bir kitap olarak yayınlanacağını belirtildi. Kitap, yarışma kazananlarının fotoğraflarının tam sayfa kopyalarını ve bunların yanı sıra 70'den fazla İngiliz toplumunda reklam panolarında yer alan çekimleri içerecek. Yayınlanan basın açıklamasına göre tüm gelirler, Mind kurumunun yerel çalışmalarına, National Portrait Gallery’nin eğitim projelerine ve İngiltere’deki sanat ve mental sağlık insiyatiflerine bağışlanacak.


Kitabın önsözünde, “Önümüzdeki yıllarda Covid-19 pandemisine dönüp baktığımız zaman, yüzleştiğimiz zorluklara bakacağız—kaybettiğimiz sevdiklerimize, ailemizden ve arkadaşlarımızdan uzaklaştığımız izolasyonlara ve ön safhalarda çalışanların üzerinde oluşan baskıya. Ama aynı zamanda olumlu şeyleri de hatırlayacağız: inanılmaz iyilik eylemleri, hayatın her kesiminden ortaya çıkan yardımcılar ve kahramanlar ve birlikte yeni bir normale nasıl adapte olduğumuz” yazan Cambridge Düşesi, bu süreçte herkesin bir araya geldiğini söylemeyi unutmadı.

“Umarım finaldeki 100 fotoğraf, tarihin bu olağanüstü anında yaşanan deneyimleri ve duyguları sergiler, etrafındakileri korumak için çalışan herkesin hayranlık uyandıran çabalarına saygı gösterir ve bize bu eşsiz dönemin üzerinde düşünmemiz için bir alan sağlar,” diyen Kate Middleton kitaptaki sözlerini noktalarken, Kensington Sarayı ise Middleton’un pandemi sürecini ailesi ile geçirdiği Norfolk’taki Anmer Hall evinden bir fotoğraf paylaşarak kitabın duyurusunu yaptı.