CANNES’DA YALIN AYAK

Kristen Stewart topuklu ayakkabı kuralını protesto etti!

Cannes Film Festivali’ndeki topuklu ayakkabı kuralına karşı olan Kristen Stewart, geçtiğimiz günlerde yeni bir protesto ile kamera karşısına geçti.

Blackkklansman filminin galası için Christian Louboutin stilettoları giyen ünlü oyuncu ilk fotoğraf çekimi bitince, kameramanların önünde ayakkabılarını çıkararak merdivenlerden yalın ayak çıktı.

Cannes kurallarına karşı gelen Stewart bir sürü fotoğrafı çekildi!

Getty ImagesÜnlü oyuncu 2016’da bir fotoğraf çekiminde gümüş rengi topuklu ayakkabılarını çıkararak siyah sneakerlarını giymişti. Bundan önce bir röportajda, Cannes kurallarının cinsiyetçi olduğunu söyleyerek, “Bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Eğer bir erkekle topuklu ayakkabı giymeden yürüyor olsam ve bana içeri giremeyeceğimi söyleseler. Ben de, o zaman arkadaşım da giremez, onun da mı topuklu ayakkabı giymesi gerekiyor? derim. İki açıdan da olabilir. Bana ondan istemediğiniz birşeyi yapmamı isteyemezsiniz. Şık giyinmeyi anlıyorum ama bu hem düz ayakkabılarla hem de topuklu ayakkabılarla olabilmeli,” dedi. 

Getty ImagesStewart, festivalin kurallarına karşı yorum yapan tek kadın oyuncu değil. Emily Blunt da 2015’te “Bence herkes düz ayakkabılar giyebilmeli. Artık topuklu ayakkabı giymek zorunda olmamalıyız. Bu benim görüşüm. Ben Converse giymeyi tercih ederim,” demişti. 

Getty Images.