CARDI B CORONAVİRÜS MÜCADELESİ İÇİN $1 MİLYON BAĞIŞLADI

Cardi B, pandemi sırasında ihtiyacı olan aileler için elinden geleni yapıyor!

Geçtiğimiz Perşembe günü Fashion Nova ile bir araya gelen Cardi B, pandemi sırasında ihtiyacı olan ailelere saatlik olarak $1,000 bağışlayacaklarını duyurdu. Mart’tan bu yana pandemi ile ilgili düşüncelerini Instagram üzerinden paylaşan Cardi B, bu konu ile ilgili Instagram canlı yayınları düzenlemişti. Ünlülerin pozitif testleri sonrasında hiç semptomları olmadığını duyurmalarını yanlış bulduğunu dile getiren Cardi B, ünlülerin ve ihtiyacı olan insanların aynı imkanlara sahip olmadıklarının altını çizmişti. 


8 Nisan’da kendi bağış planlarını açıklayan Cardi B, Mayıs 2020’ye kadar pandemi yüzünden etkilenen ailelere $1 milyon bağışlayacağını söyledi. İşsizlik oranlarının artması ve iş yerlerinin kapanması ile takipçilerinin sıkıntılarını Fashion Nova’nın internet sitesinden paylaşmalarını isteyen Cardi B, “Utanmayın. Bazen sadece yardım istemeniz gerekiyor,” dedi. 


Geçtiğimiz hafta New York’ta coronavirüs ile alakalı olmayan bir rahatsızlığı dolayısıyla acile giden Cardi B, iyileşme sürecinde olduğunu söyledi. Taburcu olmasının ardından sağlık çalışanlarına teşekkür amaçlı 20,000 şişe vegan yemek takviyesi yollayan Cardi B aynı zamanda New York’taki sağlık çalışanlarına mesaileri için yiyecek yolladı. 


Instagram hesabını bir haber konferansına çeviren Cardi B, coronavirüs pandemiğinden biraz korktuğunu itiraf etti. Sosyal medya hesabından politik tartışmalar ve sohbetler gerçekleştiren Cardi B, Corona Virüs için bir marş bile besteledi! TikTok’ta #CoronavirusChallenge hashtagine ilham olan Cardi B’nin şarkısı DJ iMarkkeyz’in remixi ile Amerika’da en popüler şarkılar arasına girdi. Bu ilginç besteden kazandıklarını vakıflara bağışlayacağını söyleyen Cardi B, pandemi süresince elinden geleceğini yapmak istediğini belirtiyor.