CHRIS NOTH CİNSEL TACİZ İLE SUÇLANIYOR

Noth tüm suçlamaları reddetti.

‘And Just Like That’ serisinin ilk üç bölümü yayınlandı, Mr. Big karakteri ve doğal olarak Chris Noth yeniden gündemimiz oldu. Serinin ilk bölümünde Mr. Big karakterini canlandıran Chris Noth, geçtiğimiz hafta The Hollywood Reporter’a konuşan iki kadın tarafından cinsel istismar ile suçlandı. İsimlerini gizli tutan iki farklı kaynak, gerçekleşen istismarların ‘And Just Like That’ serisini kapsadığını anlattı. ‘And Just Like That’ serisinin tanıtımlarından sonra konuşma kararı alan iki kadının birbirini tanımadığı belirtildi. 

Makale için bir kadına Lily adını veren The Hollywood Reporter, ilk olayın 2015’te olduğunu belirtti. “Böyle şeyler nasıl anlatılır bilemiyorum veya diğer istismar kurbanları nasıl bulunur bilmiyorum ama ‘Sex and the City’ serisinde canlandırdığı karakteri yıllar sonra yeniden görmek içimde bir şeyleri haraketlendirdi. Yıllar boyunca bunu içimde sakladım,” diyen Lily, eskiden, şimdilerde kapalı olan New York’ta bir gece kulübünde çalıştığını söyledi. Chris Noth’un kendisini evinde yemeğe davet ettiğini ve daha sonra istismarda bulunduğunu anlatan Lily, “Sadece yemek yiyip oyunculuk kariyeri hakkında konuşacağımızı zannediyordum, saçma duyuluyor ama gerçekten öyle,” dedi. 

The Hollywood Reporter’ın Zoe olarak isimlendirdiği diğer istismar kurbanı ise Chris Noth’un Hollywood’da çalıştığı bir şirkette çalıştığını anlattı. Olayın 2004’te olduğunu anlatan Zor, Christ Noth’un kendisini evine davet ettiğini söyledi. “Masama gelip benimle flört ediyordu. Adres kitabından bir şekilde numaramı almıştı ve iş telefonuma mesajlar bırakıyordu. Patronum da ‘Mr. Big telefonuna sesli mesajlar bırakıyor’ diyordu,” diyen Zoe, Chris Noth’un kendisine saldırdığını ve olay sonrasında hastanelik olduğunu belirtti. “Saldırı sonrasında hastaneye gittim ve cinsel saldırıya uğradığımı anlattım. Dikiş yapılması gerekti. İki polis geldi ve kimin yaptığını söyleyemedim,” diyen Zoe, kimsenin kendisine inanmayacağını düşündüğünü söyledi. “Bana kriz terapisi ile ilgili bir broşür ve ilaç verdiler, “diyen Zoe’nin eski patronu da Chris Noth’un kendileriyle iş yaptığını The Hollywood Reporter’a doğruladı. 

Makalenin ardından kendisi hakkındaki söylentileri yalanlayan Chris Noth, "Yıllar, hatta on yıllar önce tanıştığım kişilerin bana yönelttikleri suçlamalar kesinlikle yanlış. Bu hikayeler 30 yıl veya 30 gün öncesine ait olabilir - hayır her zaman hayır anlamına gelir - bu benim aşmadığım bir çizgi. Yaşananlar rızaya dayalıydı. Bu hikayelerin ortaya çıkış zamanlamasını sorgulamamak zor. Neden şimdi ortaya çıktıklarını kesin olarak bilmiyorum, ama şunu biliyorum: Bu kadınlara cinsel istismarda bulunmadım,” dedi.