COURTENEY COX ‘SCREAM 5’ KADROSUNA KATILDI

Dokuz sene sonra yeni bir 'Scream' filmi geliyor!

Korku filmi serisi Scream, 4. filminden tam dokuz yıl sonra seriye 5. bir filmin ekleneceğini duyurdu. Scream hayranlarının bekleyişinin sona ermesini sağlayan bu habere bir güncelleme daha yapıldı. Seride gazeteci Gale Weathers karakterini canlandıran Courteney Cox’un serinin yeni filmine katılacağı öğrenildi. 


View this post on Instagram

@screammovies @spyglassmediagr @paramountpics

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on


Instagram’dan bir hayalet maskesi paylaşarak, “Bu yüzü görmek için sabırsızlanıyorum.” diyen Courteney Cox, söylentileri doğrulayarak hayranlarını heyecanlandırdı. Deadline’a açıklama yapan film yapımcıları, “Scream filmini ikonik Gale Weathers olmadan hayal edemiyoruz. Courteney ile çalışacağımız için inanılmaz mutluyuz. Courteney’nin çalışmalarının mega hayranlarıyız ve Scream serisinin yeni bölümünde bize katılacağı için çok heyecanlıyız.” dediler. 

Neve Campbell, Courteney Cox ve David Arquette 2011 'Scream 4' Prömiyerinde (Getty Images)

Scream serisinin orijinal kadrosundan Matthew Lillard da Courteney Cox gibi 5. filmde yer almak istediğini söylemişti. Lillardı’ın yanı sıra başrol karakteri Sidney Prescott’u canlandıran Neve Campbell da yeni filmde olabileceğinin ipuçlarını verdi. Cox’un eski eşi David Arquette ise orijinal kadroda Deputy Dewey’i canlandırmıştı. Beşinci filme döneceğini duyuran ilk orijinal kadro ismi olan Arquette, Scream 5 beklentilerini yükseltmişti. 

Neve Campbell kısa bir süre önce Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada, “Konuşmalara ve görüşmelere başladık ama stüdyoların ne zaman açılacağını bilemiyoruz,” diyerek Corona Virüs sebebiyle prodüksiyonun yavaş ilerlediğini söylemişti. Aynı zamanda ilk olarak yönetmenler Matthew Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett’in kendisine yeni film için teklif verdiğini söyleyen Campbell, “Filmin ilk yönetmeni Wes Craven’a karşı çok büyük bir saygıları var. Onun çalışmalarını onore etmek istiyorlar ve bu yüzden yeni film çok güzel olacak,” demişti.