COURTENEY COX SONUNDA EMMY ÖDÜLÜ ADAYLIĞI ALDI

Ama Cox’un beklediği Emmy bu değilmiş!

‘Friends’ serisinin bitiminin ardından 10 seneden fazla geçti ve Courteney Cox sonunda bir Emmy Ödülüne aday gösterildi! HBO Max için yapılan özel buluşma bölümünde yapımcı olan Courteney Cox, bu rolü sebebiyle 2021 Emmy Ödüllerinde adaylık kazandı. Entertainment Weekly’e bir röportaj veren Cox, adaylık için heyecanlı olsa da “Bu aslında tam da aradığım Emmy değildi,” diye bir itirafta bulundu. “Gerçekten, buluşma bölümünün takdir almasına çok sevindim çünkü bence harikaydı. Yönetmen Ben Winston ve ekibi harika bir iş çıkardı. Ama eğer dürüst olacaksam bu aradığım Emmy ödülü değil,” diyen Cox, “Bunun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bunu aynı sahnede, Stage 24’te yapabildiğim için çok heyecanlıyım. Ve sonuçlar beni sevindirdi. Ama bu Emmy ödülü aslında Ben Winston’a ait… Bu yüzden evet mutluyum ama Howard Stern ile konuştuğumda bahsettiğim bu değildi,” diye ekledi.

Geçtiğimiz ay Jennifer Aniston ve Lisa Kudrow ile ‘The Howard Stern Show’ programına katılan Cox, tüm ekip arkadaşlarının Emmy Ödülü adaylığı alıp kendisinin alamamasının “canını acıttığını” söylemişti. Seri boyunca Emmy adayı olmayan tek oyuncu olan Cox, “Tüm kadro adaylık alıp ben alamadığımda çok üzülmüştüm, bu gerçekten canımı yakmıştı. Herkes için mutluydum ama ‘Sadece ben mi alamadım?’ diye düşündüğümde bu canımı acıtmıştı,” demişti. 

Program sırasında, “Evet… Onların kazanmasını istiyordum,” diyen Cox, “Kimseden bir şey almak istemiyordum. Ama bazen bir takım şeylere dahil olmak istedim…. Ve serideki herkes bir adaylık hak ediyordu,” diye eklemişti.