‘CRUELLA’ FİLMİNİN İLK FRAGMANI YAYINLANDI

Yeni Cruella de Vil’miz Emma Stone!

Dalmaçyalı köpeklerinizi saklayın çünkü Cruella de Vil geliyor! Çarlamba günü yeni ‘Cruella’ filminin ilk fragmanını yayınlayan Disney, orijinal animasyon filminin canlı aksiyon filmini paylaştı. Emma Stone’un Cruella de Vil’i canlandırdığı yeni film biraz ‘Joker’ modunu yansıtıyor desek yanlış olmaz. 


1970’li yıllarda Londra’da geçen ‘Cruella’ filmi genç bir kötü karakterin tasarımcı olarak punk-rock devrimi dönemini yaşadığı bir yolculuğu anlatıyor. Hırsızlar Jasper ve Horace (Joel Fry ve Paul Walter Hauser) ile arkadaş olan Cruella, karanlık tarafa geçmeye başlıyor. Daha sonra süper şık ve sadece siyah beyaz kıyafetler giyen Barones von Hellman (Emma Thompson) ile tanışan Cruella, farklı bir yaşam tarzına doğru ilerliyor. Hollywood dünyasının Emma’ları ile dolu olan film, Stone ve Thompson arasındaki harika oyunculuğu yansıtıyor. 

‘I, Tonya’ filminin yönetmeni Craig Gillespie tarafından yönetilen ‘Cruella’ filmi gerçekten de ‘Joker’ filminden ilham alıyor. Karanlık ve ürkütücü bir teması olan ‘Joker’ filminin Disney ile bir araya geldiğini düşünebilirsiniz. ‘Maleficent’ filminin aksine ana karakterin adını temize çıkarmaya odaklanmayan ‘Cruella’ filminde, başrolün daha da ürkütücü bir yanını görüyoruz. Dalmaçyalıları bir takıntı haline getiren Cruella, tam anlamıyla çılgın bir kadını öne çıkarıyor. 

90’lı yıllarda ‘101 Dalmaçyalı’ filmlerinde Glenn Close tarafından canlandırılan Cruella de Vil karakteri, unutulmaz bir ikon haline gelmişti. Close’un onayını alan ‘Cruella’ yapım ekibi, oyuncunun başarısına saygı duyduğunu belirtti. Stone’un başrole seçilmesinin ardından 2019’da bir röportaj Close, “Nasıl oynadığını görmek için sabırsızlanıyorum,” demişti. 28 Mayıs’ta vizyona girecek olan ‘Cruella’ filminin sinemalarda mı yoksa internet izlenim platformlarından mı yayına gireceği henüz bilinmiyor. 

Etİketler