DAKOTA FANNING ‘THE FIRST LADY’ KADROSUNA KATILDI

Fanning, Susan Ford’u canlandıracak…

Amerika Birleşik Devletleri’ne damgasını vuran başkan eşlerini konu alan merakla beklenen ‘The First Lady’ serisine Dakota Fanning de katıldı. Variety’nin haberine göre yapımını Showtime’ın üstlendiği dizide Fanning, Susan Ford’u canlandıracak. 

Seride Michelle Pfieffer tarafından canlandırılan Betty Ford ve Aaron Eckhart tarafından canlandırılan Başkan Gerald Ford’un tek kızı olan Susan, babasının Beyaz Saray’daki zamanında ergenlik yıllarındaydı. Ailesine ilerici fikirleri aşıladığı bilinen Susan Ford, Amerika’daki Ford ailesi döneminin önemli isimlerinden biri. 

Her bölümde farklı başkan eşlerini konu alan seride Viola Davis Michelle Obama’yı, Gillian Anderson Eleanor Roosevelt’i ve O-T Fagbenle Barack Obama’yı canlandırıyor. Amerika’nın liderlik yolculuğunu kadınların gözünden anlatacak olan ‘The First Lady’ serisi, Beyaz Saray’ın kadınlarını mercek altına alıyor. Aaron Cooley tarafından yazılan ve yapımcılığı üstlenilen seride, Viola Davis de yapım ekibinde yer alıyor. Ayrıca JuVee Productions'dan Julius Tennon ve Andrew Wang’in yapım ekibinde yer aldığı serinin yönetmenliğini de Susanne Bier üstlenecek.

Dizide büyük bir çoğunluğunda göreceğimiz Fanning, altı bölümde yer alacak. 2001’de ‘I Am Sam’ filminde yer alan Fanning, yıllar sonra Pfeiffer ile yeniden bir araya gelecek. 2001’deki performansı ile 7 yaşında Screen Actors Guild (SAG) Ödülü adayı olan Fanning, bu başarıyı elde eden en genç oyuncu olmuştu. En son ‘The Ailenist’ serisinde oynayan Fanning, şimdilerde yeni projesi için hazırlanıyor.