DAKOTA JOHNSON YENİ BİR NETLIX PROJESİNDE

Jane Austen’ın ikonik romanı uyarlanıyor!

Jane Austen Netflix’e taşınıyor. Edebiyatın efsanevi isimlerinden Jane Austen’in ‘Persuasion’ adlı romanı, Netflix’in yeni projesine uyarlanıyor. Dakota Johnson’un başrolde yer alacağı projeyi İngiliz tiyatro yönetmeni Carrie Cracknell yönetecek. Austen’in meşhur romanına ‘modern ve esprili’ bir yöne katacağı söylenen projenin henüz resmi bir vizyon tarihi yok. Variety’nin haberine göre çekimlerin Mayıs’ta başlayacağı söylenirken, yapın şirketi ise MRC Film olacak. Ron Bass ve Alice Victoria Winslow’un kaleme alacağı yapımın önümüzdeki yıl seyirci ile buluşması bekleniyor. 

Austen’in 1818’de yazdığı ‘Persuasion’ romanı, yazarın son işlerinden biri. 27 yaşında bekar bir kadın olan Anne Elliot’ın başrolde olduğu roman, romantik türde. Sefere gitmeden önce Kaptan Frederick Wentworth’ı reddeden Anne Elliott, sekiz yıl sonra Frederick ile yeniden karşılaşıyor. 

Netflix uyarlamasında ise Anne’in "iflasın eşiğindeki zengin ailesiyle yaşayan, modern duyarlılıklara sahip, uyumsuz bir kadın” olduğu söylendi. “Bir zamanlar reddettiği gözde bekar Frederick Wentworth hayatına geri döndüğünde, Anne geçmişi geride bırakmak ya da ikinci şanslar söz konusu olduğunda kalbini dinlemek arasında bir seçim yapmak zorunda kalır” diyen Deadline’ın haberinde Jane Austen’in modern bir yorumlamasını izleyeceğimiz belirtildi.