DAKOTA JOHNSON’IN ‘PERSUASION’ FİLMİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Netflix, Jane Austen’in son eserini yeni bir filme uyarlıyor.

Jane Austen’in ‘Persuasion’ adlı son romanının Netflix’te bir filme uyarlandığını duyduğumuzdan beri Dakota Johnson’ı karakterinde görmek için sabırsızlanıyorduk! Şimdi ise Netflix, Johnson’ın filmden ilk görüntülerini paylaştı. Yeni filmde Henry Golding ve Cosmo Jarvis ile birlikte yer alan Dakota Johnson, ‘Bridgerton’ gibi dönem yapımlarının hayranlarını sevindirdi. 


‘Persuasion’ filminde Anne Elliott karakterini canlandıran Johnson, Kaptan Frederick Wentworth (Cosmo Jarvis) adlı eski aşkı ile yeniden buluşan 27 yaşında bekar bir kadını canlandırıyor. Johnson’ın gri elbisesi, transparan ceketi ve siyah chokerı ile bir fotoğrafını paylaşan Netflix, filmin tam da hayal ettiğimiz gibi olduğunu kanırladı. “Dakota Jonhson, Cosmo Jarvis ve Henry Goldin’in bu harika fotoğraflarının Carrie Cracknell tarafından yönetilen Jane Austen’in romanının heyecanlı uyarlaması olan PERSUASION filmi 2022’de Netflix’te çıkana kadar sizi büyülemesine izin verin,” diyerek bir fotoğraf serisi paylaşan Netflix, gerçekten de bizi büyülemeyi başardı!

İflas etme eşliğinde olan ailesi ile yaşayan Anne Elliott’u “modern duyarlılıklara sahip uyumsuz bir kadın,” olarak tanımlayan Netflix, “Bir zamanlar reddetttiği Frederick Wentworth hayatına geri gelince, Anne geçmişini unutmak ve ikinci şanslara gelince kalbinin sesini dinlemek arasında bir seçim yapmak zorunda” diye ekleyerek filmin konusunu açıkladı. Bu klasik romana modern bir dokunuş katacağı söylenen Cracknell ve Netflix’in, Jane Austen’in son eserine sadık kalırken aynı zamanda farklı bir yol izleyecekleri belirtiliyor.