DAVID BECKHAM FEMİNİSTLİĞİN ÖNEMİNİ VURGULYOR

Eski futbolcu, oğullarına kadınlara saygı duymayı ve takdir etmeyi aşılıyor.

Futbolcu ve model olarak bildiğimiz David Beckham, dört çocuğun babası ve dünyaca ünlü bir moda tasarımcısının eşi.

Ama David Beckham aynı zamanda bir feminist olarak tanınmak istiyor.

Kadınlara saygı duyan 3 erkek çocuğu yetiştiren Beckham modern maskülenlik, babalık ve feminizm hakkında açıklamalar yaptı.

Irish Independent’a röportaj veren Beckham “kendinize feminist der miydiniz?” sorusuna “İnandığım herşeyin arkasında duruyorum ve feminist olduğumu da hissediyorum,” diye cevap verdi.Ailesinden ve eşi Victoria Beckham’dan feminist olmayı öğrendiğini söyleyen eski futbolcu, kadınlara saygı duymayı ve takdir etmeyi öğrendiğini açıklıyor. “Küçük bir kızınız olması bu konuda büyük bir rol oynuyor. Annem ve babam, kız kardeşlerime, anneme ve büyükannelerime saygı duyarak yetiştirdi. Böyle yetiştirildiğim için kadınlara saygı duymak hayatımın önemli bir parçası oldu.”

Oğullarını da kendi yetiştirildiği gibi yetiştirmek isteyen Beckham, eşi ile beraber oğullarına kadınlara doğru davranmayı öğrettiklerini söylüyor. Oğullarının, kadınları takdir ederek ve saygı duyarak yetişmesi için elinden geldiğini yaptığını söyleyen Beckham bu düşünme biçiminin evde geliştiğini vurguluyor..