DERİ ÇATLAKLARINI PAYLAŞMAKTAN ÇEKİNMEYEN ÜNLÜLER

Güçlü kadınların gerçek paylaşımları!

Sosyal medyanın iyi yanları olduğu kadar kötü yanları da çok! Asla görmediğimiz veya göremeyeceğimiz ünlülerin paylaştığı resimlerin gerçek olduğunu düşünebiliriz. Ancak son dönemde kullanılan fotoğraf editleme yöntemleri oldukça gelişti. Makyajsız yüzünüze makyaj yapabilir, pürüzleri pürüzsüzleştirebilir veya kendinizi olduğunuzdan daha uzun ve zayıf gösterebilirsiniz… Peki ne için? Fotoğraflar gözünüze güzel gözükse de gerçeği yansıtıyor mu? İşte ünlülerin fotoğraflarına bakarken aklımızda bu soru beliriyor. Bu kusursuz vücutlar gerçek mi?

Sadece biz değil, güzellik ve moda sektörü de bu sorunun cevabını yanıtlamaya çalışırken bir çok marka, kampanyalarını ‘airbrush’ yöntemi veya photoshop ile düzeltmemeyi tercih ediyor. Lady Gaga’nın Haus Beauty markası veya Rihanna’nın Fenty Beauty markası da modellerin deri çatlaklarını ve ciltlerindeki izleri bırakarak alkış topluyor. Yavaş yavaş her bedenden model kullanmaya başlayan moda markaları ise bu trendi sürdürüyor: gerçeklik! Zayıf, kıvrımlı, yara izli, deri çatlaklı! Tüm bedenler güzel çünkü gerçek. Yeni doğum yapmış kadınların kiloları veya deri çatlakları… Genç ünlülerin selülitleri… Olgun kadınların kırışıklıkları… Magazin mecralarında acımasızca eleştirilen bu konular, ünlü isimler tarafından eleştiriliyor! Neden hiç bir erkeğin deri çatlakları veya kiloları konuşulmuyor? Cinsiyet eşitliğini sertçe vurgulayan Hollywood büyük bir değişimin eşiğinde…

Hollywood’daki büyük değişimi ünlülerin paylaşımlarında farkediliyor. Deri çatlaklarını gizlemekten çekinmeyen ünlüler vücutlarını tüm gerçekliğiyle takipçileri ile paylaşıyorlar. Telefonun ardından binbir çeşit edit gören fotoğraflara bakmanın ne kadar sinir bozucu olduğunun farkına varan ünlüler, bizden biri olduklarını kusurlarını (daha doğrusu gerçeklerini) paylaşarak gösteriyorlar. Fotogaleride ünlülerin deri çatlağı paylaşımlarını inceleyerek sosyal medyanın bozduğu algıyı düzeltebilirsiniz!