‘DEVIL WEARS PRADA’ FİLMİNİN GERÇEK KÖTÜ KARAKTERİ KİM?

İnternete katılıyoruz ve bizim de oyumuz Nate!

‘Devil Wears Prada’ 15. Yıldönümünü kutladı! Bu özel yıl için filmin ekibini bir araya getiren Entertainment Weekly, hepimizin merak ettiği soruları yöneltti. Filmde Andy karakterini canlandıran Anne Hathaway’e sevgilisi Nate’i canlandıran Adrian Grenier eşlik ederken, internette herkesin filmin gerçek kötü karakterinin Nate olduğunu düşündükleri konuşuldu. Hikayede Meryl Streep’in canlandırdığı Miranda Priestly “kötü karakter” olarak gösterilirken, birçoğumuz bu ismin Nate olduğu konusunda hemfikiriz!

Filmin ilk çıktığı zamanlarda buna katılmadığını anlatan Grenier, şimdilerde gerçekten oynadığı karakterin “kötü karakter” olduğuna inandığını belirtti. “Herkesin Nate karakterinin kötü olduğuna inandığı zamanlarda bunu aklım almıyordu. Gerçekten anlamıyordum” diyen Grenier, “Belki de bunun sebebi olgun olmamamdı, tıpkı Nate gibi biraz büyümeye ihtiyacım vardı. O zamanlar en az Nate kadar olgunlaşmamış bir dönemimdeydim ama internette yazanları okuduktan sonra farklı bir bakış açısından gerçekleri gördüm. Nate büyümemişti ama Andy büyümüştü… Andy’nin hayattan beklentisi daha fazlaydı ve bunu başarıyordu. Nate ona ihtiyacı olduğu gibi destek olamıyordu çünkü o kırılgan küçük bir çocuktu… Dışarıda hala var olan Nate’ler için: Hadi! Biraz büyüyün!” diye ekledi. 

Grenier’a kıyasla Nate karakterine karşı çok daha nazik olan Hathaway, Andy’nin Nate’in doğum günü için yemeğe katılmamasını değerlendirdi. “Herkesin kendi huysuzluğu konusunda kendine karşı tamamen dürüst olduğunu düşünmüyorum,” diyen Hathaway, “Nate doğum gününde asık suratlıydı çünkü kız arkadaşı orada değildi! Geriye dönüp baktığımda, eminim farklı bir seçim yapmak isterdi ama kim istemez ki? Hepimiz farklı noktalarda çocuk olduk. Hepimizin yaşaması, yaşatması ve daha iyisini yapması gerekiyor!” diye ekledi. Nate ve Andy arasındaki bazı sahnelerin orijinalde farklı yazıldığını anlatan film senaristi Aline Brosh McKenna ise, “Andy’nin Nate’in doğum gününü kaçırması ve sonrasında bir cupcake ile gelmesi sahnesinde aslında 20 farklı şey denedik. Başta hepsi bir konsere gidecekti ve Andy geç gelecekti, ama bu şeyleri çekmesi çok pahalıydı. Onu hayal kırıklığına uğratmanın en ucuz yolu, doğum gününü kaçırmak ve o daire setine kekle gelmekti. Bizde bunun birçok versiyonu vardı. Film, bir uzlaşma yerine Nate ile biraz daha iyimser ve sevimli bir sahneyle bitiyordu. Daha çok küçükler ve hayatları için eş seçiyorlar ama biliyoruz ki 25 yaşındakiler pek de böyle değil…. Ben parkta birlikte koştukları gibi daha geleneksel bir son yazmıştım,” diye Hathaway ve Grenier’in sözlerine ekledi. 

Etİketler