‘DIRTY DANCING’ FİLMİNİN DEVAMI ÇEKİLİYOR

‘Baby’ karakterini canlandıran Jennifer Grey, ikonik filmi ile ekranlara geri dönüyor!

‘Dirty Dancing,’ dünyanın en ikonik dans filmlerinin başında geliyor. İlk olarak 1987’de yayınlanan ve kısa sürede bir fenomen olan ‘Dirty Dancing’ oldukça düşük bütçe ile çekilmiş ve böylesine büyük bir başarı kimse tarafından beklenmemişti. Sarah Jessica Parker ‘Baby’ karakteri ve Billy Zane’in ‘Johnny Castle’ karakteri olarak seçmeye katıldığı ‘Dirty Dancing’ filminde, aralarındaki kimya ve çekim sebebiyle başroller için Jennifer Grey ve Patrick Swayze seçilmişti. Annesi ünlü bir dans eğitmeni olan Patrick Swayze, tıpkı filmde olduğu gibi Jennifer Grey’e hocalık yapmış ve filmin tüm duygularını gerçekte de yansıtmıştı. 


Bütçe sebebiyle büyük isimlere yönelemeyen ‘Dirty Dancing’ yapımcıları, yönetmen için de Oscar Ödüllü bir belgesel yönetmeni olan Emile Ardolino’yu tercih etmişlerdi. İlk uzun metraj filmini çeken Emile Ardolino, kamerayı sahne aralarında açık bırakmış, Jennifer Grey ve Patrick Swayze arasındaki gerçek iletişimi beyaz perdeye taşımıştı. Filmde gördüğünüz Patrick Swayze’nin Jennifer Grey’e dans hareketlerini yapamadığı için sinirlenmesi, birbirileriyle alay ederek dans etmeleri gibi pek çok sahne aslında Emily Ardolino’nun kamerayı açık bırakması sonucundan doğdu!

Dirty Dancing Filmi 1987 (Lionsgate)

Filmin senaristi Eleanor Bergstein’in gençliğinden ilham alan ‘Dirty Dancing’ hikayesi, danslarıyla, ikonik replikleriyle ve Jennifer Grey ile Patrick Swayze arasındaki muhteşem kimya ile 20. Yüzyılın efsanevi filmleri arasına yerleşti. Aynı filmdeki Frances Houseman (Baby) karakteri gibi ailesi ile yaz kamplarına giden Eleanor Bergstein, 60’lı yıllarda ailesinden gizli olarak bodrum katlarında yaptığı ‘Dirty Dancing’ danslarından ilham aldığını söylüyor. İlk çıktığı zamanlarda bir sansasyon yaratan ‘Dirty Dancing’ filmi 80’lerden itibaren tüm nesillerin severek izlediği bir kült film haline geldi. Üzerinden yıllar geçse de konuşulmaya ve izlenmeye devam eden ‘Dirty Dancing’ filminin devamı çekildiği öğrenildi!

Dirty Dancing Filmi 1987 (Lionsgate)

“Kimse Baby’i köşeye oturtamaz” repliği ve muhteşem atlama sahnesi ile akıllarımıza kazınan ‘Dirty Dancing’ filminde ‘Baby’ karakterini canlandıran Jennifer Grey, yeni filmin kadrosuna katılacağını duyurdu. Deadline’ın haberine göre devam filminin yapım ekibinde de yer alacağı söylenen Grey, aynı zamanda yeni filmin başrolünde yer alacak. 2017’de ABC tarafından yeniden çekilen ve Abigail Breslin’in başrolde yer aldığı ‘Dirty Dancing’ filminde yer almayı reddeden Jennifer Grey, “Bu şova katılmamı istediler, bu gururumu okşadı çünkü sormaları hoş bir hareketti. Ama bunun benim için yanlış olacağını düşündüm, bana pek uygun gelmedi.” demişti. 

Dirty Dancing Filmi 1987 (Lionsgate)

Jonathan Levine’in yöneteceği devam filminde ‘Twilight’ filminin yapımını üstlenen Gillian Bohrer de yer alacak. Mikki Daughtry ve Tobias Iaconis tarafından yazılan devam filminde oldukça nostaljik sahneler olacağı duyuruldu. Lionsgate’in CEO’su Jon Feltheimer, Deadline’a yaptığı açıklamada, “Bu Hollywood’un en kötü saklanan sırlarından biri. Dirty Dancing filmini en çok satan başlıklardan ve şirketin en başarılı filmlerinden biri yapan tüm unsurlar yer alacak. Hayranlarının uzun bir süredir beklediği romantik ve nostaljik bir film hazırlanıyor,” dedi. 
Etİketler