ELLEN DEGENERES HAKKINDA ÇIKAN SÖYLENTİLERE CEVAP VERDİ

DeGeneres şovunun ‘toksik bir çalışma yeri’ olduğuna dair haberler hakkında konuştu…

Ellen DeGeneres, şovu ve çalışma ortamı hakkında çıkan söylentilerinin sorumluluğunu aldı. Şovunun “toksik bir çalışma yeri olduğu” söylentileri çıktıktan birkaç hafta sonra ilk defa kamera karşısında konuşan DeGeneres, çalışanların setteki ırkçılık, cinsel taciz ve zorbalık söylemlerini yanıtladı. Pazartesi günü ‘The Ellen DeGeneres Show’ programının 18. Sezonunun açılışını yapan DeGeneres, beş dakikalık bir monolog ile sorumluluğu üstlendiğini söyledi.


“Bu yaz duyduğunuz üzere şovumuzun toksik bir çalışma yeri olduğu iddiaları öne atılmıştı ve bir araştırma başlatışmıştı. Asla olmaması gereken şeylerin gerçekleştiğini öğrendim. Bunu çok ciddiye alıyorum. Etkilenen insanlardan özür dilediğimi söylemek istiyorum. Ayrıcalıklı ve güçlü bir pozisyonda olduğumu biliyorum ve bununla beraber tabiiki sorumluluk da geliyor. Şovumda olan her şeyin sorumluluğunu üstleniyorum. Sonuçta programımızın adı The Ellen DeGeneres Show,” diyen DeGeneres, aynı zamanda izleyenlere ekibi ile birçok görüşme yaptığını dile getirdi. Çalışanları ile olması gereken değişimleri konuştuğunu söyleyen DeGeneres, şovunda yeni bir bölüm açıldığını söyledi. Aynı zamanda kendisi hakkında çıkan “aslında göründüğü gibi iyi ve kibar değil,” söylentilerine de cevap veren DeGeneres, “Gerçek şu ki ben televizyonda gördüğünüz kişiyim. Aynı zamanda çok daha fazlasıyım. Bazen üzülüyorum, kızıyorum, endişeleniyorum, sinirleniyorum veya sabırsız oluyorum—bunun üzerinde çalışıyorum. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve özellikle sabırsızlık özelliğime yoğunlaşıyorum ve bu iyi gitmiyor çünkü yeteri kadar hızlı olmuyor” dedi. 
Ellen DeGeneres, 10 Temmuz’da eski bir çalışanı ve şimdiki çalışanının bir araya gelip BuzzFeed’e yaptıkları açıklamadan sonra eleştirilerin hedefi olmuştu. Sette ırkçılık, korku ve zorbalığın öne çıktığını söyleyen çalışanların röportajından sonra BuzzFeed şovun üst düzey yapımcılarından biri hakkında bir cinsel taciz haberi yayınlamışlardı. Bu iddialardan sonra ‘The Ellen DeGeneres Show’ programının yapım şirketi WarnerMedia, şirket içi bir soruşturma başlatmıştı. Bu söylemlerin ardından ekibine Temmuz ayında bir mektup yollayan DeGeneres, “Şovumuzdaki ilk günde herkese toplantımızda 'The Ellen DeGeneres Show’ programının herkes için mutlu bir yer olması gerektiğini söyledim. Kimse sesini asla yükseltmez ve herkese saygıyla yaklaşılır. Belli ki bir şeyler değişti ve durumun böyle olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Bunun için özür dilerim. Beni tanıyan herkes inançlarımın tam tersi olduğunu ve şovum için başka umutlarım olduğunu bilir. Bununla beraber benimle çalışanların ve bana çalışanların benim adıma konuştuğunu ve kim olduğumu yanlış ifade ettiklerini öğreniyorum ve buna son verilmeli. Olduğum kişi için yargılanan ve neredeyse her şeyini kaybetmek üzere olan biri olarak farklı, adaletsiz ve eşitsiz davranıldığını düşünenleri çok iyi anlıyorum. Herhangi birinizin böyle hissetmesi beni çok üzüyor,” diye yazmıştı.