ELLEN DEGENERES İZLEYİCİLERİNİ KAYBEDİYOR!

DeGeneres'in çalışma ortamındaki suistimal söylentileri, şovun reytinglerine yansıdı...

Ellen DeGeneres’in şovu, iş yerindeki suistimal söylentilerinden sonra bir milyonun üzerinde izleyici  kaybetti. New York Times’ın haberine göre Eylül ayından beri yaklaşık 6 ay içerisinde 1.5 milyon izleyicisi olan Ellen DeGeneres’in geçtiğimiz sene aynı zamanlarda 2.6 milyon izleyicisi vardı. Times’ın raporlarına göre yaklaşık %43 kayıp yaşayan DeGeneres, rakiplerine kıyasla en fazla düşüşü yaşadı. 

Nisan ayında, ‘Ellen DeGeneres Show’ ekibinden yaklaşık 30 çalışan, Variety’e pandemi sonrasında iş yerindeki davranışlar sebebiyle ‘çok öfkeli’ olduklarını söylemişlerdi. Ücret, çalışma saatleri, fiziksel ve mental sağlık konusunda karanlıkta bırakıldıklarını söyleyen ‘Ellen DeGeneres Show’ ekibi, pandemi ile birlikte durumun çok daha ciddileştiğini vurgulamışlardı. 

O zamandan beri, şov ve DeGeneres, işyeri suistimal suçlamalarıyla karşı karşıya kalmış ve DeGeneres, insanların kendisiyle göz teması kurmasına izin vermediği yönündeki söylentileri yalanlayarak, çalışanlardan özür dilemişti. Aynı zamanda şovdaki toksik kültür raporlarının ardından üç yapımcıyı kovan DeGeneres, çalışanları için elinden geleni yapacağını söylemişti. 

Temmuz ayında, çalışma yerinde ‘ırkçılık, korku ve tehdit’ kültürü deneyimlediklerini söyleyen eski ‘Ellen DeGeneres Show’ çalışanları, söylentileri daha da artırmışlardı. Şovunun 18. Sezonunun finalinde bu iddialara cevap veren DeGeneres, “Duymuş olabileceğiniz gibi, bu yaz şovumuzda toksik bir çalışma ortamı olduğu iddiaları vardı ve sonra bir soruşturma açıldı. Burada asla olmaması gereken şeylerin olduğunu öğrendim. Bunu çok ciddiye alıyorum ve etkilenen insanlara çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Ayrıcalık ve güç pozisyonunda olduğumu biliyorum ve bununla birlikte sorumluluğun geldiğinin de farkındayım ve şovumda olanların sorumluluğunu alıyorum. Bu Ellen DeGeneres Show. Ben de Ellen DeGeneres’im. Benim adım orada, benim adım şurada, benim adım her yerde,” demişti.