ELLEN DEGENERES SHOW SONA ERİYOR

Ellen, 2022'de efsanevi şovuna veda ediyor.

Önemli bir haber duyuran Ellen DeGeneres, 2022’de ‘The Ellen DeGeneres Show’ programını 19. sezonunda sonlandıracağını söyledi. 2020’de programının çalışma ortamında zorbalık yapıldığı iddialarının ardından şovunu sonlandırdığını duyuran DeGeneres, The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, “Bu şov harika ve çok eğlenceli ama artık benim için zor bir şey değil. Beni zorlayacak yeni bir şey bulmam gerekiyor,” dedi. 

Şovunu yıllardır sonlandırmak istediğini itiraf eden DeGeneres, “16. Sezondan sonra durmayı planlamıştım. Bu benim son sezonum olacaktı ama sonrasında dört sene daha anlaşma imzalamamı istediler ve sadece bir senelik bir anlaşmayı kabul ettim. Bir senelik bir anlaşma olamayacağı söylendi ve üç senede anlaştık, son sezonuma hazırlandığımı uzun bir süredir biliyordum. Başından beri planımız buydu. Herkes imzaladığımda, ’19. Sezon olacak, 20 daha iyi bi sayı değil mi?’ diyordu. Bence 19 da kulağa gayet iyi geliyor,” dedi. 

Kararından asla vazgeçmediğini söyleyen DeGeneres, “3000. Bölümü çektiğimiz zaman önemli anların bir montajını yayınlamıştık ve herkes çok duygulandı. Hepimiz sarıldık ve herkesin gözleri yaşardı ve Mike Darnell ‘Bunu gerçekten sonlandırmak istiyor musun?’ diye sordu. Bakın, son gün gerçekten çok zor olacak ama artık zamanı gedi. Ben yaratıcı bir insanım ve yaratıcı bir insan olduğunuz zaman sürekli yeni bir zorluk arıyorsunuz. İşte tam bu yüzden Oscar Ödülleri'nin sunuculuğunu üstlenmiştim veya yapamayacağımı düşündüğüm zaman bile stand-up gösterilere geri dönmüştüm. Kendime meydan okuyabileceğim bir şeye ihtiyacım var. Beni zorlayacak yeni bir şeye ihtiyacım var,” dedi. 

Geçtiğimiz sene kendisi hakkında çıkan söylentilere de değinen DeGeneres, final kararının bu iddialardan çıkmadığının altını çizdi. “Bu az kalsın şovumu etkiliyordu. Benim için çok üzücüydü. Gerçekten çok kırıcıydı,” diyen DeGeneres, “Ama şovu bu yüzden bıraksaydım bu sezon ekranda olmazdım. Bu yüzden final kararımın sebebi bu söylentiler değil ama iddiaların çıktığı zaman yazdı ve evde oturuyordum. Sürekli tuhaf paylaşımlar görüyordum. Her gün farklı bir şey ortaya atılıyordu. Çalışmıyordum ve konuşacak bir platformum yoktu ve Twitter üzerinden cevap vermek istemedim. Ama sonra düşündüm, bunlara cevap vermezsem kendiliğinden yok olacak çünkü hepsi çok saçma,” diye ekledi. 

İş yerindeki zorbalık ve kendisinin acımasız olduğu iddialarının yalan olduğunu söyleyen DeGeneres, şovunda bir araştırma olduğunu belirtti. “Programımızda bir iç soruşturma oldu ve bir takım şeyler öğrendik ama yaşadığımız bu kültürde kimsenin hata yapmaya şansı yok. Bunu genellemek istemiyorum çünkü gerçekten kötü insanlar var ve bu insanlar bir daha çalışmamalı ama günümüzün kültüründe kimse öğrenemiyor ve büyüyemiyor ve insanlar olarak yaşama amacımız bu,” diyen DeGeneres, “Ve bana bakıp ‘İnsanların yaşadıklarını umursamıyor,’ diyorlar. Çok fazla umursuyorum ve bu yüzden benimle çalışan insanların kötü bir deneyim yaşamaları kalbimi kırdı. Şimdilerde herkesin nasıl hissettiğini daha iyi anlamaya çalışıyorum ve her departman ile Zoom konferansı yapıyorum. Sorusu olan, endişeleri olan herkes benimle konuşabilir ve bunu neden daha öncesinde düşünmediklerini bilmiyorum. Ben korkutucu bir insan değilim. Gerçekten benimle konuşulması çok kolay. Bu yüzden, bu süreçte çok fazla şey öğrendik ve insanların benim olduğum gibi biri olduğuma inanmalarını ve güvenmelerini istiyorum,” diye ekledi.