ELVIS PRESLEY'NİN TORUNU BENJAMIN KEOUGH HAYATINI KAYBETTİ

Elvis Presley'in torunu ve Lisa Marie Presley'in oğlu Benjamin Keough, intihar etti.

27 yaşındaki Keough, Pazar günü saat 6.30'da annesinin Kaliforniya'daki  evinde göğüsünde bir kurşun yarasıyla ölü halde bulundu. 

Lisa Marie'nin menajeri durum ile ilgili: 'Lisa'nın kalbi paramparça, hayal kırıklığına uğramış ve harap olmuş, ancak 11 yaşındaki ikizleri ve en büyük kızı Riley için güçlü kalmaya çalışıyor. Oğluna hayrandı. Hayatının aşkıydı."

Aileye yakın bir kaynak, Benjamin'in uzun zamandır "zorlandığını" ve ölümün şok edici olmasına rağmen çok da sürpriz olmadığını söyledi. Polis, Pazar günü erken saatlerde bir telefon üzerine mülke vardı: 'Girdiklerinde, üst gövdesinde bir kurşun yarasına sahip kurbanı buldular. Kurbanın olay yerinde öldüğü açıklandı.'

Bir kaynak, "Bu şok edici bir haber, ama aynı zamanda bir süredir mental olarak zorlandığı için büyük bir sürpriz de değil. Herkes çok üzgün."

Nancy Sinatra da durum ile ilgili üzüntüsünü Twitter üzerinden paylaştı:

"Annen seni doğurmadan önce seni tanıyordum ve asla böyle bir acıya sahip olacağını düşünmemiştim. Çok çok üzgünüm."

Benjamin'in arkadaşı Dj Ashaba: 

"Kalbim yerinden söküldü. Kelimenin tam anlamıyla şoktayım. Ben'i kardeşim gibi sevdim ve her zaman seveceğim. Tekrar görüşene kadar, hoşçakal arkadaşım."

Lisa Marie ve Benjamin çok yakın bir ilişkiyi sahipmiş, hatta anne oğul ikilisinin birlikte dövmeleri de varmış. Lisa, 2012'de oğlu Benjamin'e "Storm and Grace" adlı bir şarkı yazmış. Lisa Marie daha önce oğlunun, babası Elvis'e olan benzerliğinden "ayırt edemiyoruz" şeklinde bahsetmişti.

Lisa Marie, 2008'de dördüncü eşi Michael Lockwood ile evlenmeden önce Michael Jackson ve Nicholas Cage ile evliydi. Geçen Haziran ayında Lisa Marie, Harry Nelson'ın Milletimizi Özgür Bırakacak Reçete adlı kitabının önsözü için yazdığı bir makalede "opioidler ve ağrı kesiciler" ile mücadelesini anlattı. 2008 yılında ikiz kızlarının doğumundan sonra kullandığı reçeteli ağrı kesicilerden sonra bağımlılığının ne kadar kolay başladığını açıkladığı için reçeteli ilaçların tehlikeleri konusunda uyardı.