EMILIA CLARKE'IN ZOR GÜNLERİ

Ünlü oyuncu geçirdiği travmatik deneyimleri anlattı.

Game of Thrones’un ilk sezonları arasında beyin anevrizmaları geçiren Emilia Clarke, bunun sonucunda beyin ameliyatları geçirmişti. CBS Sunday Morning programına katılan ünlü oyuncu, ikinci anevrizmanın sonucunda beyninin bir bölümün öldüğünü açıkladı. İyileşme sürecinde oynadığı karakter Daenerys Taargaryen’den güç aldığını söyleyen Clarke, sağlığı hakkında hayranlarını bilgilendirdi. 


Şubat 2011’de Game of Thrones’un birinci sezon çekimlerinden sonra spora giden Clarke, kafasında inanılmaz bir acı hissettiğini anlattı. Adeta başının içinde birinin lastikle beynine vurduğunu hissettiğini söyleyen Clarke, beyin kanaması sonucunda ameliyat oldu. Daha sonra Game of Thrones setlerine geri dönen ünlü oyuncu, iki sene sonra beyninde bir kan pıhtısı oluşumundan sonra yeni bir ameliyat olmak zorunda kaldı. 

“Beyninizin bir kısmına kan gitmiyorsa artık çalışmayı bırakıyor. Adeta bir kısa devre gibi. Bende de bu oldu ve ne olduğunu bilmiyorlardı” diye anlatan Clarke, ikinci ameliyattan sonra optimist olmakta zorlandığını da ekledi.

Oyunculuk kabiliyetlerinin etkileneceğini düşünen Clarke, beyninin çalışmayan bölümü yüzünden repliklerini ezberleyemeyeceğinden korktuğunu anlattı. Derin bir paranoya haline giren ünlü oyuncu, ikinci anevrizmadan sonra depresif bir halde olduğunu ekledi. Game of Thrones serisinin kendisini iyileştirdiğini söyleyen Clarke, gücünü Daenerys karakterinden alarak iyileştiğini söyledi.