EMILY RATAJKOWSKI, CELESTE BARBER HAKKINDA KONUŞTU

Ratajkowski’den yıllar sonra gelen sitem…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 30 Nisan 2023
EMILY RATAJKOWSKI, CELESTE BARBER HAKKINDA KONUŞTU Getty Images

Emily Ratajkowski, Celeste Barber ile olan anlaşmazlıkları hakkında konuştu. ‘High Low’ adlı podcast programına katılan Emily Ratajkowski, Instagram’da ünlü ve influencer fotoğraflarını yeniden yaratan komedyen Celeste Barber hakkındaki soruyu cevapladı. Barber, 2021’de Ratajkowski’nin bikinili bir fotoğrafını yeniden yaratmıştı. Videolarının ve fotoğraflarının amacının, insanlara ünlüler gibi görünmek zorunda olmadıkları ve erişilemeyecek standartları savunduklarını vurgulayan Barber, “Vücutlarımızı bir nesne halinize getirmenizden sıkıldık,” yazmıştı. 

Ancak Barber’ın bu paylaşımı beklendiği gibi karşılanmamıştı. Vücut pozitifliğinden çok negatifliğini savunmakla eleştirilen Barber, Emily Ratajkowski tarafından da engellenmişti. Bu olaydan kısa bir süre sonra ‘Fitzy and Wippa’ adlı programa katılan Barber, “Evet, Ratajkowski’nin hayranım olduğunu düşünmüyorum. Ama bunda sorun yok, sevmek zorunda değil,” demişti. “Bu seneler önce oldu,” diyen Barber, “Bu beş sene önce olmuştu ve beni engelledi ve bence bunda da sorun yok,” diye eklemişti. Bu konuda yorum yapmayan Ratajkowski, yıllar sonra konuya açıklık getirdi. Celeste Barber ile sorunun olduğundan büyük lanse edildiğinin altını çizen Ratajkowski, “Genel olarak onu çok komik buluyorum ama ona iletmeye çalıştığım mesaj ‘bunu artık bana yapmanı istemiyorum’ mesajıydı. Kendi istediklerimi paylaşmak istiyorum, bazen genç kızları ve kadınları korumayan bu sektördeki korkunç deneyimlerim ve bazen ise mayo koleksiyonum,” dedi. 

Barber’ın paylaşımının zamanlamasının da oldukça talihsiz olduğunu ekleyen Ratajkowski, bu paylaşımın ‘Buying Myself Back’ adlı makalesiyle eş zamanlı olduğunu belirtti. “Artık bu şakalar için kendisine iznim yoktu,” diyen Ratajkowski, Barber ile problemi olmasa da diğer kadınlar ile alay ederek beden olumlaması yapılamayacağını belirtti. “Kadın influencerlarla alay etmeyi çok seviyoruz sanki dünyanın en iğrenç, en utanç verici şeyleriymiş gibi,” diyen Ratajkowski, “Temelinde bunu çok cinsiyetçi buluyorum. Evet, kadınlar influencer olmak istiyor, bu da başarı ve para kazanmanın çok iyi bir yolu” diye ekledi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.