EMMA CORRIN YENİ BİR NETFLIX DİZİSİNDE

‘Lady Chatterley’s Lover’ hakkında bildiklerimiz…

‘Bridgerton’ ve ‘The Crown’ serilerini unutun çünkü yepyeni bir dönem serisi var! Son dönemlerin en çok sevilen İngiliz oyuncusu Emma Corrin’in yer aldığı yeni Netflix serisi asil bir aileden gelen kadının ilişkilerini konu alan D.H. Lawrence’ın ‘Lady Chatterley’s Lover’ adlı romanından uyarlandı. 

The Crown dizisinde Prenses Diana’yı canlandıran Emma Corrin, yeni Netflix serisinde Lady Chatterley karakterine hayat verecek. Aşağıda Netflix’in yeni serisi hakkında bildiğimiz her şeyi görebilirsiniz…

LADY CHATTERLEY’S LOVER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Dönemde tabu olan ilişkileri oldukça açık ve direkt bir şekilde anlatan roman, ilk olarak Floransa’da 1928 yılında yayınlanmıştı. Dört sene sonra kesilmiş bir versiyon ile İngiltere’de yayınlanan roman, 30 sene sonra 1960’da New York’ta ve Londra’da tamamen yayınlanabildi. 

‘Riskli’ konulara değindiği ve oldukça erotik olması sebebiyle yayınlanmayan roman, Contance (Connie) Chatterley’nin ilişkilerini konu alıyor. Belinden aşağısı felç olan ve zamanının çoğunu kitap okuyarak geçiren varlıklı bir toprak sahibi Sir Clifford ile evli olan Connie Chatterley, yalnızlık ve sevgisizlik ile malikanede farkı bir tutkuya kapılıyor. Mülkün bekçisi Oliver Mellors ile bir ilişkiye başlayan Connie’nin sevgisiz ama varlıklı bir evlilikte kalma veya her şeyi geride bırakarak özgürlüğüne koşma arasında tercih yapması gerekiyor. 

LADY CHATTERLEY’S LOVER KADROSUNDA KİMLER VAR?

Şu ana kadar Netflix’in doğruladığına göre Emma Corrin, Lady Chatterley karakterini canlandırırken, seride ‘Skins’ dizisinden tanınan Jack O’Connell ve Matthew Duckett yer alıyor. 

LADY CHATTERLEY’S LOVER NE ZAMAN YAYINANACAK?

Henüz prodüksiyona başlamayan yeni Netflix serisinin vizyon tarihi için uzun bir süre beklememiz gerekiyor. Netflix’e göre serinin fotoğrafları bu sonbahar aylarında İngiltere’de çekilecek.