FIRST LADY DİZİSİNİN KADROSU BELLİ OLDU

‘First Lady’ dizisinde Viola Davis ve Michelle Pfeiffer ve Gillian Anderson yer alacak.

Showtime yeni bir biyografik diziye hazırlanıyor: ‘The First Lady.’ Amerika Birleşik Devletleri’nin başkan eşlerini konu alacak serinin üç önemli ismi belli oldu bile! ‘The Crown’ serisinin geçtiğimiz aylarda yayınlanan 4. Sezonunda Margaret Thatcher’ı canlandıran Gillian Anderson, şimdi ise ABD’nin 32. Başkanı Franklin D. Roosevelt’in eşi First Lady Eleanor Roosevelt’i canlandıracak. Başkan eşlerinin antoloji serisinde Michelle Obama’yı Viola Davis, Betty Ford’u ise Michelle Pfeiffer canlandıracak. 


“Gillian Anderson, inanılmaz çeşitliliklere ve mükemmel yeteneklere sahip bir oyuncu ve bu güçlü üçlüyü tamamlayacak ve bu ikonik kadınların rollerine girmek için mükemmel bir seçim,” diyen Showtime Genel Müdür Yardımcısı Amy Israel, “Gillian, Viola Davis, Michelle Pfeiffer, Susanne Bier ve Cathy Schulman’ı ‘The First Lady’ serisinde başrollerde görmek ilham verici,” diye ekledi. 


Amerika Birleşik Devletleri tarihinde en uzun süre Beyaz Saray’da kalan ‘First Lady’ olan Roosevelt, görevine 1933’ten 1945’e kadar devam etmişti. Zaman zaman sivil haklar konusundaki açık sözlülüğü nedeniyle tartışmalı bir figür olarak kabul edilen Roosevelt, aynı zamanda düzenli basın toplantıları düzenleyen, günlük gazete köşesi yazan ve haftalık radyo programına ev sahipliği yapan ilk başkan eşiydi. Amerika Birleşik Devletleri'nin Birleşmiş Milletlere katılmasını ve desteklemesini sağlayan Roosevelt aynı zamanda ilk delegesi de oldu.

‘The Crown’ dizisindeki Thatcher rolü ile Altın Küre adaylığı kazanan Anderson, daha önce ise ‘The X-Files’ serisindeki Dana Scully karakteri ile Altın Küre ödülü kazanmıştı. İlk sezonunda Obama, Ford ve Roosevelt’in kişisel ve politik yaşamlarına odaklanacak olan ‘The First Lady’ serisi Amerikan liderliğinin değişimini göstermeyi hedefliyor. Bu kadın lider figürlerinin Washington’a olan yolculuklarını takip edecek olan seri, samimi bir bakış açısı getirecek. Oyuncu kadrosunda ayrıca Ford'un eşi ve Amerika Birleşik Devletleri'nin 38. başkanı Gerald Ford, Jr. rolünde Aaron Eckhart yer alıyor; Betty Ford'un güvenilir sırdaşı ve sekreteri Nancy Howe rolünde Judy Greer; genç Michelle Obama rolünde Jayme Lawson; Genç Betty Ford rolünde Kristine Forseth ve Başkan Ford'un Genelkurmay Başkan Yardımcısı Dick Cheney rolünde Rhys Wakefield yer alıyor. 

‘The Undoing’ serisini yöneten ve dört kez Altın Küre adayı olan Susanne Bier, ‘The First Lady’ serisinin ilk sezonundaki tüm bölümlerin yönetmenliğini üstlenecek. Aynı zamanda Viola Davis, Cathy Schulman, Julius Tennon, Andrew Wang, Jeff Gaspin ve Brad Kaplan ile yapımcı ekibinde yer alan Bier’in yanı sıra yazar Aaron Cooley’nin ise serideki bazı bölümlerin senaryosunu kaleme alacağı söyleniyor. 

Etİketler