FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ

FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Mayıs 2014
FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ
<#text>Derginiz ELLE, Türkiye'de bu ay 15'nci yaşını doldururken; doğum yeri Fransa'da 21 Kasım 1945'ten beri yayımlanıyor. 15'inci doğum gününü kutlarken ELLE'in doğduğu kültüre ithafen Fransa'nın modadan sinemaya, sanattan felsefeye uzanan dünyaca ünlü unutulmaz isimlerini, çarpıcı fotoğraflar eşliğinde bir araya getirdik. Tıpkı ELLE gibi onlar da devrimci ve ölümsüz!


<#text>


<#text> CHRISTIAN DIOR


<#text> O, kadınları ve bahçeleri çok seviyordu. Bu çifte aşktan 1947 yılında “Corolle” yani taç yaprağı anlamına gelen ilk koleksiyonu doğdu. Harper's Bazaar Yayın Yönetmeni Carmel Snow'un “New Look” dediği, kabarık eteklere ve ince bellere yer veren bu akım, modada devrim yarattı. Christian Dior'un “çiçek-kadın”ı, bugün markanın kreatif direktörü Raf Simons'un çiçek desenlerinde yaşamaya devam ediyor. Rahat uyu Mösyö Dior!~ SERGE GAINSBOURG


<#text> TAM BİR PROVOKATÖR!


<#text> Serge Gainsbourg, kelimenin tam anlamıyla provokatördü. Fransız milli marşını reggae ritminde bir şarkıya dönüştürmekten çekinmedi. Büyük aşkı Jane Birkin'le kaydettiği ünlü şarkısı “Je t'aime moi non plus”de duyulan orgazm sesleriyle tüm dünyayla dalgasını geçti. Bu “çirkin” yüzlü, serseri ruhlu sanatçının cenazesine, milli marşıyla dalga geçtiği ülkenin cumhurbaşkanı bile katıldı.


<#text>


<#text> SOPHIE MARCEAU


<#text> MASUM CAZİBE


<#text> Henüz çok küçüktü; 13 yaşındaydı. Ama bütün dünyada tanınmasını sağlayacak olan “La Boum”daki (Patlarsam Yanarsın) oyunculuğu, ona büyük bir geleceğin kapısını aralıyordu. 17 yaşında kazandığı bir milyon Fransız frangıyla o kapıdan geçen Sophie Marceau, bugün geride bıraktığı başarılı filmografi, senaristlik ve yönetmenlik deneyimiyle uluslararası üne sahip. Masumiyetle baştan çıkarıcı cazibeyi çok iyi harmanlayan Marceau, aynı zamanda sıkı bir hayvan dostu.


<#text>


<#text> Yazımızın devamını yarın ki haberimizde bulabilirsiniz.


<#text>


<#text> SELİN MİLOŞYAN

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

ELLE Mart Sayısı Çıktı!

Baharı Hande Erçel ile karşılıyoruz.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.