‘FRIENDS’ BULUŞMASI HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Defalarca ertelenen ‘Friends’ buluşma bölümünün tarihçesi…

4 MART 2021: DAVID SCHWIMMER ‘FRIENDS’ BULUŞMASI HAKKINDA KONUŞTU

Geçtiğimiz ay Lisa Kudrow, dünyadaki tüm ‘Friends’ hayranlarını sevindirerek, ekibin yeniden bir araya geldiğini doğrulamıştı. HBO’nun İçerik Yöneticisi de çekimlerin ilkbahar aylarında başlayacağının sinyallerini vererek hepimizi heyecanlandırmıştı. Şimdi ise David Schwimmer pandemi sebebiyle defalarca ertlenen ‘Friends’ buluşması hakkında biraz daha detay verdi. Andy Cohen ile SiriusXM’in RadioAndy şovuna konuk olan Schwimmer, seride ‘Ross’ karakterini canlandırıyordu. Ross Geller’ın tarzına uygun bir şekilde Andy’nin sorularını yanıtlayan Schwimmer, “Gerçekleşiyor, aslına bakarsan bir aydan biraz daha uzun bir süre sonra Los Angeles’a gidiyorum. Bu yüzden sonunda! Güvenli bir şekilde çekim yapabileceğimiz yöntemler bulduk, bazı sahneleri güvenlik protokolleri sebebiyle dışarıda çekeceğiz,” dedi. 


Kudrow da Schwimmer’a yakın bir şekilde şovun farklı yüzleri olduğunu ve bazı sahneleri çektiklerini de söylemişti. Aynı zamanda ‘Friends’ serisinin senaryosuz özel bölümünde sunucunun kim olduğunu soran Cohen, bu kişinin Ellen DeGeneres olup olmadığını merak ettiğini söyledi. Sunucunun kim olduğunu açıklamasa da DeGeneres veya daha önce seride gördüğümüz Billy Crystal olmadığını belirten Schwimmer, ünlü ismi saklamayı tercih etti!

12 ŞUBAT 2021: ÇEKİMLER BAHAR AYINDA BAŞLIYOR

Pandemi sebebiyle neredeyse bir sene ertelenen ‘Friends’ buluşması sonunda bir çekim tarihine kavuştu. Rob Lowe’un ‘Literally!’ adlı podcast yayınına katılan Lisa Kudrow, “Bazı sahnelerin çekimlerine katıldım çünkü oldukça farklı bir yöntem deniyoruz,” demişti. Daha sonra Entertainment Weekly’e konuşan HBO içerik Yöneticisi Casey Bloys, “Farklı yerlerde çekimler yaptıklarını hayal ediyorum. Ama evet, tüm fikir bir arada olmaları. COVID durumu çok zor oldu sadece bizim için değil ama tüm televizyon prodüksiyonları için. Bu yüzden ağırdan almaya çalışıyoruz ama bu ilkbaharda çekileceğini söyleyebilirim,” dedi. 

10 EYLÜL 2020: JENNIFER ANISTON BARDAĞIN DOLU TARAFINI GÖRÜYOR

Normalde geçtiğimiz Mart ayında çekilmesi beklenen ‘Friends’ buluşması, pandeminin başlaması ile birlikte Eylül ayına ertelenmişti. Ancak Eylül’de salgının hız kazanması ile birlikte, ‘Friends’ buluşması belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Deadline’ın haberine göre 17 Ağustos’ta çekilmesi beklenen özel bölüm, salgın tehlikesi ile ötelendi. 

Bu karar hakkında Deadline’a konuşan Jennifer Aniston, “Bu haber çok üzücü ama güvenlik ve sağlık önceliğimiz. ‘Bunu canlı seyirciler ile nasıl yapabiliriz?’ diye düşündük. Güvenli bir zaman değil. Nokta. Çizgimi bu. Çekim yapmak için güvenli bir zaman değil,” demişti. Ancak bu durumda bile bardağın dolu tarafını görmeyi tercih ettiğini ekleyen Aniston, prodüksiyon başladığı zaman önceki planlardan çok daha güzel bir şey olacağını belirtmişti. “Bu harika olacak… Ertelenmeler bize hazırlanmak ve plan yapmak için daha çok zaman verdi ve öncekilerden çok daha heyecanlı ve eğlenceli bir bölüm olacak. Bu yüzden ertelenmede de bardağın dolu tarafını görmeye çalışıyorum,” diyen Aniston, “Bakın, biz hiçbir yere gitmiyoruz. ‘Friends’ serisinden kurtulamayacaksınız, özür dileriz. Ömür boyu bizimlesiniz,” diye eklemişti. 

21 TEMMUZ 2020: DAVID SCHWIMMER PANDEMİDE ÇEKİM YAPMAYI ANLATTI

David Schwimmer ‘Friends’ hayranları için buluşma bölümünü ve serideki ‘aradaydık’ tartışmasına ışık tuttu. Seride Rachel karakteri ile yaşadıkları ayrılık ve ara verme tartışmasına değinen Schwimmer, “Bu bir soru bile değil. Onlar gerçekten ara vermişti,” demişti. Jimmy Fallon ile The Tonight Show’a katılan Schwimmer, “İnsanlar tutkuyla Rachel ve Ross’un ara verip vermemesi konusunda ikiye ayrılmış durumda,” diye eklemişti. Aynı zamanda sokakta insanların kendisine söylediği ‘Friends’ serisi repliklerini anlatan Schwimmer, “Bekleyebileceğiniz gibi birçok insan bana ‘Pivot!’ diye bağırıyor. Bazı insanlar ise ‘biz ara vermiştik,’ diyor,” demişti. 


Keyifli sohbetin ardından herkesin merak ettiği buluşma bölümünü anlatan Schwimmer, “Buluşma bölümünün senaryosu yok. Bu eğlenceli bir röportaj ve sürprizler ile dolu bir bölüm olacak,” demişti. Çekimlerin Ağustos ayında gerçekleşeceğini söyleyen Schwimmer, “Ama dürüst olmak gerekirse birkaç hafta bekleyeceğiz ve çekim yapmanın güvenli olup olmadığını anlamaya çalışacağız. Eğer güvenli değilse biraz daha beklememiz gerekecek,” demişti. 

22 MAYIS 2020: ‘FRIENDS’ EKİBİ BULUŞMA BÖLÜMÜ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Orijinal olarak Mart’ta çekilmesi planlanan ‘Friends’ buluşma bölümü belirsiz bir tarihe ertelenmişti. Serinin hayranları bir güncelleme beklerken, tüm ‘Friends’ kadrosu Instagram sayfaları üzerinden sevenleri ile bir mesaj paylaştılar. Pandemiden etkilenenler için farklı kurumlara bağış sağlayan ‘All In Challenge’ adlı insiyatife katılan ‘Friends’ ekibi, insanların yaptıkları bağışlar arasından bir çekiliş olacağını söylediler. Warner Bros Studio’da çekilecek buluşma bölümünde seyirci hakkı verilen çekilişte, hayranlar ‘Friends’ kadrosu ile Central Perk’te kahve içebilecekler!Özel bölümde neler olacağının detaylarını veren Aniston, “Çekimlerde, seyirciler arasında özel davetlimiz olun ve biz şov hakkında konuşurken ve kutlamalar yaparken yıllar sonra bizi hep beraber görün,” diyen Aniston, paylaşımının sonunda, “Tüm bunlar bitince sizinle tanışıp size sarılacağım için sabırsızım. O zamana kadar aileniz ve arkadaşlarınız ile FaceTime yapın, birbirinizi arayın ve mesajlaşın. Bağlantıyı koparmamamız gerekiyor,” demişti. 

19 MART 2020: FRIENDS BULUŞMASI ARA VERDİ

Hollywood Reporter’ın haberine göre Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt Le Blanc, Matthew Perry ve Jennifer Aniston’un buluşacağı özel ‘Friends’ bölümünün Mart’ın ortasında çekilmesi bekleniyordu. Los Angeles’taki Warner Bros stüdyolarında çekilmesi beklenen ‘Friends’ buluşması pandemi sebebiyle Mayıs ayında kadar ertelenmişti. 

27 MART 2020: COURTENEY COX ‘FRIENDS’ BULUŞMASI HAKKINDA KONUŞTU

Seride Monica Geller karakterini canlandıran Courteney Cox, ‘Hiking With Kevin’ programında Kevin Nealon ile bir araya gelerek özel ‘Friends’ buluşmasını anlattı. “Heyecan verici olan şey hepimiz ilk defa bir odada bir araya geleceğiz ve şov hakkında konuşacağız. Bu HBO Max’te olacak ve çok heyecanlıyım, çok eğleneceğiz,” diyen Cox, “Bu harika olacak. Hepimizin oturup konuştuğu ve eski anıları andığımız bir şey yapmamıştık. Bu gerçekten süper olacak,” diye eklemişti. 
Şovun bitmesinden 15 sene sonra hep birlikte sadece 2 defa buluştuklarını anlatan Cox, bu buluşmalardan bir tanesinin Jennifer Aniston’un ilk Instagram fotoğrafı olduğunu eklemişti. “Bir araya geldiğimiz zaman ve bu asla olmuyor. Bu çok yapabildiğimiz bir şey değil ama en eğlenceli şey, belki de şovun bitiminden beri iki kere yapabildik,” diyen Cox, ‘Friends’ ekibi ile birlikte çok eğlendiklerini söylemişti. 

22 ŞUBAT 2020: ‘FRIENDS’ KADROSU BULUŞMA BÖLÜMÜNÜ DOĞRULADI

Bir ‘Friends’ buluşmasının olacağını hayal ediyorduk ancak asla gerçekleşebileceğine inanamıyorduk! 21 Şubat, Cuma günü ‘Friends’ kadrosundaki herkes Instagram hesaplarından ‘Gerçekleşiyor,’ diyerek bir fotoğraf paylaşmışlardı. Aynı fotoğrafı paylaşan Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer, ‘Friends’ hayranlarını heyecanlandırmışlardı.