GEORGE CLOONEY YENİ BİR NETFLIX FİLMİNİN YÖNETMENLİĞİNİ ÜSTLENİYOR

Clooney aynı zamanda “Midnight Sky” filminin başrolünde!

George Clooney kameraların karşısına (ve arkasına) geri dönüyor! Bu sene vizyona girecek olan yeni Netflix filmi Midnight Sky’ın yönetmenliğini ve başrolünü üstlenen George Clooney, fantastik bir filmde yer alıyor. Kıyametin ardından Clooney’nin karakteri Augustine’in dünyaya geri dönmek üzere olan astronotları durdurmasını anlatan film aksiyon dolu bir uzay macerasını ekrana taşıyor. 

Henüz net bir vizyon tarihi olmasa da Netflix filminin Aralık ayında seyirciler ile buluşması bekleniyor. Lily Brooks-Dalton’un 2016 yılında yazdığı ‘Good Morning, Midnight’ adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu The Revenant filminin senaristi Mark L. Smith kaleme aldı. Farklı bölgelerde araştırmalarını sürdüren astronom Augustine karakterinin yolculuğunu takip eden romanda Augustine tehlikeli bir tehdit sebebiyle araştırmalarını yarıda bırakmak zorunda kalıyor. Iris adında gizemli bir çocuk ile yalnız kalan Augustine, bir misyon üzerinde olan Sullivan ve astronot ekibinin Jüpiter’den dünyaya geri döndüklerini öğreniyor. Nasıl eve döneceklerini bilemeyen astronotlar, Augustine ile bir araya geliyorlar. Belirsiz bir gelecek ile mücadele eden Augustine ve Sullivan’in yolları kesişirken, beklenmedik olaylar gerçekleşiyor. 

Felicity Jones 'Midnight Sky' filminde (Netflix)

Felicity Jones ve David Oyelowa 'Midnight Sky' filminde (Netflix)

Kyle Chandler 'Midnight Sky' filminde (Netflix)

George Clooney’nin yanı sıra kadrodaki diğer isimler de oldukça dikkat çekici! Sullivan karakterini Felicity Jones canlandırırken, David Oyelowa, Kyle Chandler ve Tiffany Boone filmde yer alan ünlüler arasında. 

İlk defa yönetmenlik koltuğuna oturmayan George Clooney daha önce 2019’da Catch-22 serisini, 2017’de Suburbicon filmini, 2014’te II. Dünya Savaşını konu alan ‘The Monuments Men’ filmini, 2011’de ‘The Ides of March’ filmini ve 2008’de ‘Leatherheads’ filmini yönetmişti.