ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

GLOBAL CITIZEN VAX LIVE! KONSERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Sussex Çifti güçlerini Selena Gomez ve Jennifer Lopez ile birleştiriyor!

Meghan Markle ve Prens Harry vakıfları Archewell ile en yeni projelerini duyurdular. 27 Nisan’da internet siteleri üzerinden bir haber paylaşan Sussex Çifti, Los Angeles’ta Global Citizen’ın organize ettiği ‘Vax Live: The Concert to Reunite the World’ konserinde kampanya yöneticisi olduklarını duyurdular. Coronavirus aşılarının dağılımının eşitliğini sağlamayı amaçlayan konser, aynı zamanda tüm ülkelerin aşıya ulaşmalarını destekliyor. 

Sussex Çiftinin yanı sıra konserde birçok ünlü de yer alıyor. Canlı olarak yayınlanacak olan konser hakkında bilmeniz gerekenleri aşağıda görebilirsiniz. 

VAX LIVE KONSERİNİ NASIL İZLEYEBİLİRSİNİZ?

Küresel olarak canlı yayınlanan konserin uzun versiyonu 8 Mayıs’ta Youtube üzerinden paylaşılacak. Konserin eş zamanlı yayını ise 9 Mayıs’ta gerçekleşecek. Los Angeles’taki SoFi stadyumunda çekilen konser, sınırlı sayıda seyirci ve aşılanan katılımcılar ile gerçekleşti. 

VAX LIVE KONSERİNDE NELER OLDU?

Vax Live konseri Youtube’da canlı yayınlansa da aslında 2 Mayıs’ta Kaliforniya’da çekilmişti. Sanatçıların performansları ve sunucuların sahnedeki görüntüleri geçtiğimiz hafta sosyal medyada paylaşılmaya başladı bile! Sunucular arasında yer alan Selena Gomez’in kıyafet değişimleri de Instagram’da ilgi gören Vax Live görüntüleri arasında oldu. Oversized kolları olan kırmızı bir Bottega Veneta elbisesini diz boyu siyah çizmeler ile eşleştiren Gomez, daha sonra Victor Glemaus’dan uzun bir elbise giydi. 

Selena Gomez Vax Live Konserinde (Getty Images)

Chrissy Teigen Vax Live Konserinde (Getty Images)

Konuk sunucu Chrissy Teigen Valdrin Sahiti’den turuncu bir elbise, konuklar arasında yer alan Olivia Munn L’Agene’den ipek bir takım ile görüntülendi. Vax Live konserinden haberiniz olmasa da geçtiğimiz hafta Jennifer Lopez’in sahnedeki görüntülerini gördüğünüze eminiz. Hit şarkılarını Vax Live konseri için seslendiren Lopez, sahneye annesi Guadalupe Rodriguez’i davet ederek ‘Sweet Caroline’ şarkısını söyledi. 

Jennifer Lopez ve Guadalupe Rodriguez’Vax Live Konserinde (Getty Images)

Etkinlikten önce kırmızı halıda poz veren Lopez, Elie Saab’dan beyaz ve gümüş bir tulum giydi. Sahnede ise birçok kıyafet değişimi yapan Lopez, önce Zuhair Murad’dan bir tulum daha sonra ise Roberto Cavalli’den özel dikim bir elbise giydi. 

Jennifer Lopez Vax Live Konserinde (Getty Images)

Global Citizen vakfına göre, konser şimdiden büyük başarılara ulaştı. Dünya genelinde 10 milyonun üzerinde Covid-19 aşısı bağışı toplamayı hedefleyen Global Citizen, hedeflerinin üzerine çıktı. “Bu gece hedefimizi aştığımızı söylemekten gurur duyuyorum, 10.3 milyon doz aşı bağışı tıpladık,” diyen Global Citizen kurucularından Hugh Evans, “Momentum büyüyor. Daha fazla bağış alıyoruz ve bunu canlı yayınımızda duyuracağız… İngiltere ve Amerika’nın öne çıkıp daha fazla doz bağışlamasını görmemiz gerekiyor ve Moderna gibi ilaç şirketlerinin ihtiyacı olan ülkelere ücretsiz olarak aşı sağlamaları gerekiyor,” diye ekledi. Global Citizen’a göre Procter & Gamble, Spotify, Mastercard ve Cisco gibi şirketler, eşit aşı dağılımı için bağışta bulundular. 

MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY KONSERE KATILDI MI?

Archewell’in paylaşımına göre Sussex Çifti, konser organizasyonunun arka planında yer alarak farkındalığı artırmak için çalıştılar. Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19 aşı insiyatifi COVAX için bağış toplayan çift, konser boyunca da gelen bağışları ve yardımları organize ettiler. Archewell üzerinden yaptıkları açıklamada, “Geçtiğimiz sene dünyamız acı, kayıp ve birlikte mücadele yaşadı. Şimdi ise birlikte iyileşmemiz gerekiyor. Herkesin aşılara eşit erişimi olduğu zaman hepimiz fayda göreceğiz ve hepimiz güvende olacağız,” diyen Sussex Çifti, “Eşit aşı dağılımını desteklemeliyiz ve bunun için umudumuz herkesin içindeki insanlık. Bu misyon daha önemli ve kritik olamazdı” diye ekledi.

Prens Harry Vax Live Konserinde (Getty Images)

Yapılan açıklamalara göre Prens Harry ve Meghan Markle’ın canlı konser etkinliğinde küresel bir mesaj vermeleri de bekleniyor. Şimdiye kadar paylaşılan fotoğraflarda Sussex Dükü sahnede konuşma yaparken görülürken Meghan Markle konuklar arasında yer almadı. İkinci bebeğine hamile olan Markle’ın etkinliğe katılmadığı düşünülüyor. 

KONSERİ KİM SUNDU?

Instagram sayfasından haberleri doğrulayan Selena Gomez, Vax Live konserinin sunuculuğunu yaptı.