GWYNETH PALTROW DİYET ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ

Paltrow, diyet kültürünü desteklediği için eleştirilmişti…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 22 Mart 2023
GWYNETH PALTROW DİYET ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ Getty Images

Yedikleri hakkında eleştirilere maruz kalan Gwyneth Paltrow, diyetine açıklık getirmek zorunda kaldı. Geçtiğimiz Cuma günü, Instagram’da bir soru-cevap programına katılan Paltrow, Dr. Will Cole ile gerçekleştirdiği podcast yayınına değindi. “Bunu herkesin bilmesi çok önemli, ben o gün doktorumla bir podcast yayını yapıyordum. Yani bu insan, yıllardır birlikte çalıştığım ve son iki yıldır kronik sorunlar üzerinde çalıştığım bir uzman” diyen Paltrow Covid sendromlarının devam ettiğini ve bunun yüksek derecede şişkinliğe sebep olduğunun altını çizdi.

“Dr. Cole ile şişkinlik yapmayan yiyecekler üzerinde çalışıyorum. Çok fazla sebze, protein ve şişkinlik yaratmayan karbonhidratlı yiyecekleri tüketiyorum. Bu benim için çok iyi” diyen Paltrow, “Bu medikal raporlarıma dayalı bir beslenme şekli ve süreç içerisinde sürekli tahlil yaptırıyorum” diye ekledi. Bu beslenme şeklinin herkes için uygun olmadığının altını çizen Paltrow, kendi değerlerine göre bu beslenme şeklinin çok faydalı olduğunu vurguladı.Önceki yayınında söylediklerine açıklık getirmeye çalışan Paltrow, “Sürekli her gün böyle beslendiğimi söyleyemem. Ve sadece sebze ve kemik suyundan daha fazla yiyorum. Öğün şeklinde besleniyorum ve bazı günler canım ne isterse onu yiyorum. Mesela patates kızartması veya başka şeyler. Ama başlangıç noktam daha sağlıklı ve vücuduma yararlı olan şeyler tüketmek” dedi. 

Podcast yayınından sonra diyetisyenler ve body-positive yıldızlar tarafından eleştirilen Paltrow, ekstrem diyetleri desteklediği için olumsuz yorumlarla karşılaşmıştı. Yeme bozukluğuna sebebiyet vermesi ile eleştirilen Paltrow, aldığı eleştirilerden sonra söylediklerine açıklık getirdi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.