GWYNETH PALTROW, HARVEY WEINSTEIN HAKKINDA KONUŞTU

Paltrow, oyunculuk kariyerine ara verme sebebini anlattı…

Gwyneth Paltrow, #MeToo hareketinin başlamasına sebep olan ve cinsel taciz ile yargılanan film yapımcısı Harvey Weinstein’in kariyerine etkisini anlattı. Hollywood’dan uzaklaşma kararının sebeplerinden birinin Weinstein olduğunu söyleyen Paltrow, 2017’de New York Times’ın yayınladığı makalede 22 yaşındayken Weinstein’in kendisini bir otel odasında taciz ettiğini belirtmişti. 8 Aralık’ta SiriusXM’in ‘Quarantined with Bruce’ şovuna katılan Paltrow, oyunculuk kariyerine ara vermesinin nedenlerini anlattı. 


“Hedef tahtasını tam on ikiden vurduğunuz zaman, 26 yaşındaysanız ve ölçütler ile motive oluyorsanız ve düşündüğünüz kadar oyunculuğu sevmediğinizi anlıyorsanız…” diye söze başlayan Paltrow, “O zamanlar ‘Ee şimdi kim olmam gerekiyor?’ diye düşündüm. Yani, ‘Ben kimim?’ ve nereye doğru ilerliyorum?’ dedim” diye ekledi. “Halkın bu kadar yoğun eleştirileri içinde olduktan, yaptığınız, söylediğiniz ve giydiğiniz her şey için çocukken bile manşetlerde eleştirildikten sonra oyunculuğun ışıltısının bir kısmı yok oldu” diyen Paltrow, aynı zamanda Weinstein ile çalıştıktan sonra kariyerine kesin olarak ara vermek istediğini ekledi. 

Harvey Weinstein ve Gwyneth Paltrow, 2002 (Getty Images)

“Tüm bunları bir de Miramax’taki süper zorlayıcı bir patron ile birleştirince bunun benim için bir şey olmadığını anladım” diyen Paltrow’a karşılık olarak da Bruce Bozzi, “Evet, kesinlikle çok zorlayıcı bir patron” diye ekledi. Miramax yapım şirketinin kurucuları arasında olan Weinstein hakkında konuşan Paltrow, “Hala neyin nereden geldiğini ve hayatımın nasıl değiştiğini anlamaya çalışıyorum. Ama sanırım Miramax deneyimim bunun en büyük parçası” dedi. Son yıllarda oyunculuk kariyerinden uzaklaşarak lifestyle markası Goop’a odaklanan Paltrow, son olarak Netflix’in ‘The Politician’ serisinde görülmüştü.