GWYNETH PALTROW OSCAR ELBİSESİNİ AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARIYOR

Paltrow’un en büyük kırmızı halı pişmanlığını satıyor!

Justin Timberlake, Drake, Ellen DeGeneres ve Madonna viral olan ‘All In Challenge’ yardım kampanyasına katılan isimlerden sadece birkaçı. COVID-19 pandemiği için bağış toplayan kampanyaya dahil olan son isim ise Gwyneth Paltrow. 2000 yılında giydiği Oscar elbisesini açık artırmaya çıkaran Gwyneth Paltrow, zamanında bu elbisenin “Oscar’a uygun olmadığını” itiraf etmişti. 

All In Challenge’ı başlatan girişimci Gary Vaynerchuk tarafından aday gösterilen Gwyneth Paltrow kampanyaya katkıda bulunuyor. “Tarihin en büyük dijital bağış kampanyası olmayı hedefleyen” bu viral challenge, pandemi süresinde ihtiyacı olan insanlara destek olmayı hedefliyor. Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro, bağış yapanlara yeni filmlerinde oynama fırsatı verirken Justin Timberlake ve Bill Murray birlikte gold oynamayı ve Justin Bieber ise yapacağı bir serenadı açık artırmaya çıkarıyor. 


Bazıları deneyim, bazıları ise bağış için özel parçalar açık artırmaya çıkarırken Gwyneth Paltrow, “Benim için özel bir anlamı olan ve Oscar’larda giydiğim bir elbiseyi bağışlıyorum,” dedi. “Bu elbiseyi kazanana yüz yüze bir çay eşliğinde vereceğim,” diye ekleyen Paltrow, Feeding America, No Kid Hungry, Meals On Wheel ve America’s Food Fund gibi vakıflara katkıda bulunacak. 

Calvin Klein tasarımı elbise, degaj yakası ve işlemeleri ile dikkat çekiyor. “Bu elbise tam da doksanlı yıllara uygun. 90’lar yine trend oldu bu nedenle bağışlamak için bunu uygun gördüm,” diyerek elbiseyi bir video ile açıklayan Gwyneth Paltrow, 2013’de elbisenin Oscar’lara pek de uygun olmadığını söylemişti. 

2013’te kendini iyi hissetmediğini söyleyen Gwyneth Paltrow “o sene kaybolmak istiyordum,” diyerek bu elbiseyi seçme nedenini açıklamıştı. Paltrow, bağışladığı elbise hakkında yorumları hatırlatmadı, belki de fikri değişmiştir! Yine de doksanlı yılları anımsatan bu işlemeli elbisenin dönemimize uygun olduğunda hemfikiriz! Elbisenin açık artırmasını $2,500’dan başlatan Paltrow, Cameron Diaz, Drew Barrymore ve Lake Bell’i bağış kampanyalarına katılmaları için davet etti.