HADİSE: “KENDİMİ OLDUĞUM GİBİ SEVİYORUM”

Onunla tanıştığımızda henüz 20 yaşında bir kızdı. Sesi, vizyonu ve hayattaki duruşuyla Hadise her zaman çok sevilen bir isim oldu. Peki ama onu gerçekten ne kadar tanıyoruz?

Tam 12 yıl önce, “Stir Me Up” şarkısıyla tanıdık Hadise’yi.

Henüz ilk gençlik yıllarını yaşayan 20 yaşında bir kızken, kameraların ve medyanın gözü önünde büyüyerek genç ve olgun bir kadına dönüşümünü izledik.

Kimi zaman çok yaralandı (mesela kilosu insanların diline dolandı). Zayıfladı, bu kez de verdiği kilolar malzeme oldu. “Klibinde iç çamaşırı görünüyor” dediler, “Sahnede frikik verdi” diye yazdılar. Giydiği kıyafetler çok eleştirildi. Türkiye’de başarılı bir kadınsanız, hele bir de göz önündeyseniz sizi hemcinsleriniz bile alaşağı etmeye çalışır. Oysa Hadise her zaman tüm nahifliği ve kendine güveniyle “kadınlar birbirine destek olmalı” mesajını verdi. Anlamsız eleştirileri, hatta tüm çirkinlikleri güzellikle yanıtladı. “Ben tam bir savaşçı ruhuna sahibim. Birileri ‘şöyle olmalısın’ dedi diye, istemediğim birine dönüşemem. Kendim nasıl mutluysam öyle yaşarım” diyor röportajın bir yerinde. “Ün”, “şöhret”, “dünya çapında başarı” gibi etiketlerin ardında ayakları yere basan, kendisini olduğu gibi kabul eden ve en önemlisi de “normal” bir kadın olduğunun altını çiziyor. İlk kez 2013 yılında, 20’li yaşlarında ELLE’e kapak olduğunda, yaptığı her şeyin temelinde aşk ve sevgi olduğunu söylemiş röportajında. Bugün 31 yaşındaki Hadise, 20’lerinde tanıdığımız o genç kızdan hem çok farklı hem de bir o kadar aynı. Müziğe duyduğu o aşkı ilk günkü kadar canlı tutarak ama ayakları daha da yere basarak yoluna devam ediyor ve kendi deyimiyle “savaşçı ruh halini” koruyarak geleceğini şekillendiriyor.Röportaj için foto galeriye tıklayın. ELLE Ağustos sayısından alınmıştır. Röportaj: SERLİ GAZER BOYACI Fotoğraflar: EMRE ÜNAL Styling: MELİS AĞAZAT


.