HALLE BERRY TOPLUM BASKILARINA MEYDAN OKUYOR

Berry kadınlar üzerindeki yaş baskısını reddediyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 13 Ağustos 2023
HALLE BERRY TOPLUM BASKILARINA MEYDAN OKUYOR Getty Images

Halle Berry kadınların üzerindeki çocuk sahibi olma toplum baskısı hakkında konuştu. Bazen çevresinen gelen tepkilerin modunu düşürdüğünü itiraf eden Berry, bu tip durumlarda “Olduğun kişiyi benimseme” felsefesini sürdürdüğünü söyledi. 

Cannes Lions Festivali’ndeki seminerden önce konuşan Berry, “Tam anlamıyla kadınlığımın içindeyim. Başka kimse aynı fikirde olmasa bile, sonunda söylemem gereken şeyin değerli olduğunu anlıyorum. Kadınlara söylediğim şey; ‘Olduğunuz kişiyi benimseyin.’ Eğer otuzlu yaşlarınızın ortasındaysanız, belirli bir yaşa kadar çocuk sahibi olmanız gerektiği fikrine kapılmayın. Buna karar veren kişi sizsiniz. Ve eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, kadınların yapması gerekenin bu olduğuna dair eski ideolojiler tarafından tanımlanmak zorunda değilsiniz. Bunu sadece istiyorsanız yapın çünkü kişisel hayatınızın büyük bir kısmını diğer hayatları büyütmek için feda ediyorsunuz. Ve belki de bunu yapmak isteyen bir kadın değilsiniz. Bunun zararı yok, faulu yok ve yargılaması yok” dedi. 

Anlattıklarını kendi deneyimi üstüne söyleyen Berry, kızı Nahla Ariela Aubty’i Mart 2008’de ve oğlu Maceo-Robert Martinez’i Ekim 2013’te dünyaya getirmişti. 56 yaşına basan Berry, “56 yaşına basmamla birlikte en iyi halimdeyim. En çok sunabileceğim şey var. Artık verecek sıfır boşluğum var. Menopoz hakkında bildiğimi sandığım her şeye meydan okuyorum. Şunlar gibi: 'Hayatın bitti.' 'Harcanacaksın.' 'Toplumda sana yer kalmadı.' 'Emekli olmalısın.' 'Toparlanmalısın.' Bir kadın olarak cinselliğinize sahip çıkmanın en önemli yanı, bulunduğunuz konumu kabul etmek ve bunu kucaklamaktır” dedi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.