İYİ BİR SAVAŞÇI: İSMAİL EGE ŞAŞMAZ

Bugünlerde adını “Uyanış: Büyük Selçuklu” dizisiyle sıklıkla duyuyoruz. Tarihin aksiyon dolu anlarını bir kenara bırakıp televizyondaki yükselen yıldızı yakından tanımak istedik.

28 yaşında. Manisa’dan İstanbul’a doğru uzanan bir hikayesi var. Barış karakteriyle tanıdık ilk başta onu, “Güneşi Beklerken” dizisiyle oyunculuğa adım atarak hikayesinin ikinci bölümünü yazmaya başladı. Televizyonda inşa ettiği kariyerinde henüz 10 seneyi doldurmamış olmasına rağmen romantik erkeklerin de, tarihe tanıklık etmiş karakterlerin de üstesinden geldiğini gördük. Instagram’da 2 milyondan fazla takipçisiyle herkesi nasıl peşinden sürüklediğini de... Yoğun dizi takvimine rağmen yorgunluk nedir pek bilmiyor. Çekim günü de sette yerinde durmadan zıplıyor, uzun atlayışlar yapıyor. Tıpkı büyük fanı olduğu Örümcek Adam gibi.

TRT 1’de yayınlanan Uyanış: Büyük Selçuklu’da Faysal rolü teklif edildiğinde neler hissettin?

Menajerim (Ahmet Koraltürk) proje için teklif geldiğini ve toplantı yapacaklarını söyledi. Sonrasında doğum günümü kutladığım gece beni arayıp ‘Sana güzel bir hediyem var’ diyerek projeye dahil olduğumun haberini verdi. Dönem işinde yer almak ve güzel bir ekiple çalışacak olmak beni tabii ki çok mutlu edip heyecanlandırmıştı. Güzel de bir doğum günü hediyesi oldu bana. Yapımcımız Emre Konuk ve kanalımız TRT 1’e de bu fırsat için ayrıca teşekkür etmek isterim.

Oyuncu olmak, televizyon sence seni nasıl değiştirdi?

Çocukluğumda hep oyuncu olma hayalim vardı. Küçük yaşta tiyatroya başladım. Liseyi bitirdikten sonra oyunculuk adına attığım en iyi adım Manisa’dan İstanbul’a gelmek oldu. Televizyonun beni değiştirdiğini düşünmüyorum çünkü bu işe zaten çok genç yaşta başladım. Yaşla birlikte gelen değişimler olmuştur elbet, ama içimdeki çocuk ruhlu İsmail’i korumaya çalışıyorum.

En çok hangi oyuncuyla tanışıp sohbet etmek isterdin?

Tek bir isim vermek zor ama en çok Morgan Freeman ve Robert Downey Jr diyebilirim.

Hiç oynarken kendin hakkında bir şey keşfettin mi?

Az önce de söylediğim gibi her karakteri yansıtırken kendi içimde bir yerlerde saklanmış farklı özellikler farklı kimlikler buluyorum. Ama bu özelliklerimin beni etkilemesine çok da müsaade etmemeye çalışıyorum.

Seni en çok ne eğlendirir?

Şu sıralar en çok köpeğim Bolt eğlendiriyor.

Röportajın devamını ELLE Türkiye Şubat sayısında bulabilirsiniz.. 


Röportaj: Aykun Taşdöner  Fotoğraflar: Mert Terliksiz  Moda Editörü: Aslı Asil