JADA PINKETT SMITH SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Pinkett Smith, eşi Will Smith'in özründen sonra bir paylaşım yaptı...

Jada Pinkett Smith, Oscar gecesinde eşi Will Smith’in beklenmedik hareketinden sonra sessizliğini bozdu. Salı günü Instagram üzerinden bir söz paylaşan Jada Pinkett Smith, “Bu, iyileşmek için bir sezon ve bunun için buradayım” yazarak Oscar gecesinde Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokada gönderme yaptı. 


Geçtiğimiz Pazar akşamı gerçekleşen 94. Akademi Ödülleri’nde sunucu Chris Rock, Pinkett Smith’in saçını G.I. Jane filmindeki bir karaktere benzeterek espri yapmıştı. Daha önce saç dökme hastalığı olan alopecia ile mücadele ettiğini anlatan Pinkett Smith, Chris Rock’un bu esprisinden sonra gözlerini devirmişti. Başta Rock’un esprisini gören Will Smith, eşinin tepkisinin üzerine ayağı kalkıp Rock’a tokat atmıştı. Smith’in bu hareketinin karşısında Rock ile birlikte tüm seyirciler şoka uğramıştı. Yerine dönerken, “Eşimin adını ağzına almayacaksın!” diye bağıran Smith’in üzerine Chris Rock ise bu tuhaf durumu “Televizyon tarihinin en unutulmaz anlarından biri” diyerek geçiştirmişti. 

Gecenin ilerleyen saatlerinde ‘King Richard’ filminde Venus ve Serena Williams’ın babası Richard Williams performansı ile ‘En İyi Başrol Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanan Smith, konuşmasında gözyaşlarını tutamayıp, sevdiklerini her zaman koruyacağını söylemişti. Bu olaydan birkaç saat sonra Will Smith’in oğlu Jaden Smith de Twitter üzerinden “Ve işte böyle yaparız,” diye bir paylaşım yapmıştı. Pazartesi akşamı Rock’tan özür dileyen Will Smith, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda, “Şiddetin tüm biçimleri zehirli ve yıkıcıdır. Dün geceki Akademi Ödülleri'ndeki davranışım kabul edilemez ve affedilemezdi. Benim hakkımda yapılan şakalar işimin bir parçası ama Jada'nın tıbbi durumuyla ilgili bir şaka benim için çok fazlaydı ve duygusal olarak tepki verdim. Chris, senden herkesin önünde özür dilemek istiyorum. Çizgiyi aştım ve yanlış bir hareketti. Bu durumdan utanıyorum ve davranışlarım olmak istediğim adamın göstergesi değildi. Sevgi ve nezaketin olduğu bir dünyada şiddete yer yoktur. Ayrıca Akademi'den, şovun yapımcılarından, tüm katılımcılardan ve dünyanın dört bir yanından izleyen herkesten özür diliyorum. Williams Ailesinden ve ‘King Richard’ filmi ailesinden özür dilemek istiyorum. Davranışlarımın hepimiz için aksi halde muhteşem olan yolculuğu lekelediği için çok üzgünüm,” yazdı.