James Cameron, Titanik'in İkonik Sahnesindeki Teknik Hatayı Açıkladı

Titanik gemisinin pruvasında çekilen “uçuyorum” sekansı, filmle ilgili en unutulmaz sahnelerden. Yönetmen James Cameron ise bu sahnedeki teknik bir hatayı anlattı...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Aralık 2023
James Cameron, Titanik'in İkonik Sahnesindeki Teknik Hatayı Açıkladı

Başrollerini Kate Winslet ve Leonardo DiCaprio'nun paylaştığı 1997 yapımı Titanik vizyona girdiği günden bu yana bazı sahneleriyle adeta unutulmaz oldu; özellikle Jack ve Rose'un “uçuyorum” sahnesi...1912'de Kuzey Atlantik'in soğuk sularında batan RMS Titanik'e ve bir aşk öyküsüne odaklanan epik filmin yönetmeni James Cameron ise yıllar sonra ilginç bir detayı paylaştı. Cameron, Titanik'in yeni piyasaya sürülen 4K Blu-ray versiyonunda yer alan kısa belgeselde Jack ve Rose'un ikonik sekansının aslında teknik hata içerdiğini söylüyor.

Cameron sahneyi gerçek bir gün batımı sırasında çekmek istiyordu bu da yeniden çekime zaman olmadığı anlamına geliyordu. Cameron "Işığı kaybetmeden önce iki çekim yaptık. İlki, tamamen odak dışı. İkincisi, yaklaşık dört saniye boyunca odak dışında kalıyor ve sonra aniden düzeliyor. Filmde olan da bu" diyor.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.