JENNIFER ANISTON’DAN “MASKE TAKIN!” MESAJI

Jennifer Aniston’un maske takmamak konusunda direten insanlara bir mesajı var!

Maske takmayan insanları uyaran Jennifer Aniston, Instagram’dan bir fotoğraf paylaştı. Bazı insanların sorumsuzlukları nedeniyle kayıpların yaşandığını hatırlatan Aniston, “Maske takmanın rahatsız ve zahmetli olduğunu anlıyorum. Ama birçok işyerinin kapanması, insanların işlerini kaybetmesi, sağlık çalışanlarının yorulmasından kendinizi kötü hissetmiyor musunuz? Üstelik yeteri kadar çabalamadığımız için birçok insan bu virüs yüzünden hayatını kaybetti.” yazdı. 


34.4 milyon takipçisine sosyal sorumluluk mesajı veren Aniston, insanların hala eğriyi düzleştirmek için basit adımları atmadığını belirtti. “İnsanlar, sadece maske takmaları istendiği için haklarının elinden alınması konusunda şikayetçi. Bu basit ve etkili tavsiye, insanların hayatına karşılık olarak politikleştiriliyor. Bu konu tartışmaya açık bile olmamalı.” diyen Aniston, maske takmanın önemini vurguladı. 

Aniston gibi takipçilerine maske takmanın önemini hatırlatan Reese Witherspoon, birkaç gün önce pötikare desenli maskesi ile Instagram üzerinden bir paylaşım yapmıştı. “Herkese merhaba! Maske takmak politik bir ifade değil. Maske takarak insanların sağlığına ve güvenliğine önem verdiğinizi gösteriyorsunuz. Düşünceli olun ve maske takın!” diyen Witherspoon, birçok ünlü gibi maske takmayan insanları sosyal medya üzerinden uyardı.