JENNIFER ANISTON’UN ‘VOKAL TİKİ’ VİRAL OLDU

Aniston’un ‘Friends’ dizisinde gözden kaçmayan alışkanlığı…

Jennifer Aniston’un ‘Friends’ dizisindeki oyunculuğu final bölümünden neredeyse 20 sene sonra bile konuşulmaya devam ediyor! İkonik Rachel Green karakterini canlandıran Aniston, son zamanlarda ‘Friends’ dizisi ile yeniden gündem oldu. Geçen ay TikTok kullanıcısı ‘cts.trphe,’ takipçilerinin dikkatini Aniston'ın başladığı her cümlenin başına getirdiği vokal tike çekmişti. Bahsettiğimiz "vokal tik" aslında sadece Aniston'ın konuşmadan önce boğazını temizlemesi. Ama ‘Friends’ serisi boyunca bunu gerçekten çok yapmış!


TikTok’ta viral olan paylaşımlar Rachel karakterinin vokal tikinin ilk fark edilişi değil! Son 27 senedir insanların ‘Friends’ serisini analiz ettiğini düşünürsek, Rachel’ın bu huyu ile daha önce de karşılaşmıştık. Twitter’da konuşulmaya başlanan Rachel konusu için birçok hayran ise bunun Aniston’un kendi huyu olmadığını ve sadece bir karakter seçimi olduğunu savundular. Röportajlarında veya oynadığı farklı karakterlerde bu tiki tekrarlamayan Aniston, Rachel karakteri için oldukça fazla boğazını temizlemiş diyebiliriz!

Yine de Aniston’un 10 sezonluk dizi boyunca sürdürdüğü bu vokal tik oldukça etkileyici! ‘En Tutarlı Vokal Alışkanlık’ için bir ödül olsaydı, Aniston’un aday olacağına, hatta kazanacağına eminiz.