JENNIFER EŞİTLİK İSTİYOR

Jennifer Lawrence, Hollywood'taki cinsiyet eşitsizliği hakkında konuştu.

Geçen sene Sony'nin hacklenmesinin ardından Jennifer Lawrence ve rol arkadaşı Amy Adams'ın American Hustle filminde Christian Bale, Bradley Cooper ve Jeremy Renner'dan çok daha az ücret aldıkları ortaya çıkmıştı.

Şimdi Jennifer Lawrence, Lena Dunham ve Jenni Konner'ın köşesinde ödemelerdeki eşitsizlik hakkında konuştu. Lawrence, ‘Bu kadar zaman sessiz kaldım çünkü bu konunun sıradan bir gündem olması yerine önemli ve üzerine düşünülmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.' diyor. Aynı filmde oynadığım erkeklerin daha çok para kazandığını öğrenince, şirkete değil kendine kızdığını ifade eden Lawrence, ‘Pazarlık aşamasında ‘kolay lokma' gibi davranıp çok erken pes ettim.' diyor.

Beğenilmeme korkusunun hızlı ve yanlış kararlar vermesine neden olduğunu söyleyen Lawrence, ‘Zor ya da elde edilemez biri gibi algılanmak istemedim. Ancak fark ettim ki birlikte çalıştığım erkek oyuncuların hiç böyle bir derdi olmamış.' diyor.

Görünen o ki Lawrence hatasından ders çıkartmayı başarmış; zira Chris Pratt ile başrollerini paylaştığı Passenger adlı filmde, Pratt'den daha fazla ücret almayı başardı. Lawrence'ı azmi ve başarısı için tebrik ediyor; erkek ve kadınlar arasındaki bu farkın bir an önce kapanmasını umuyoruz.