JENNIFER LAWRENCE'IN YENİ FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Lawrence’ın yeni Netflix filmi ile ekrana dönüyor. Komedi türündeki film için geri sayım başladı.

Jennifer Lawrence’ı ekranlarımızda görmeyeli bir süre oldu! Altı sene içerisinde Oscar Ödüllerinde dört defa ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne aday olan Lawrence, son dönemlerde kariyerinden biraz uzaklaşmıştı. ‘Açlık Oyunları’ serisi, ‘Silver Linings Playbook,’ ‘American Hustle’ ve ‘Joy’ gibi filmler ile beğeni toplayan Lawrence, son olarak 2018’de ‘Red Sparrow’ filminde ve 2019’da ‘X-Men: Dark Phoenix’ filminde oynamıştı. 

Kariyerindeki yavaşlamaya rağmen oldukça yoğun bir yıl geçiren Lawrence, Ekim ayında Sanat Galerisi sahibi erkek arkadaşı Cooke Maroney ile Rhode Island’da ünlülerin katıldığı bir törende evlenmişti. Son olarak ekranlara dönmeye hazırlanan Lawrence, sessiz bir şekilde yeni Netflix projesi üzerinde çalışıyordu. ‘Don’t Look Up’ adlı yeni film Şubat 2020’de açıklanmıştı.

“Dünyayı yok edecek yaklaşan bir asteroit hakkında insanlığı uyarmak için dev bir medya turuna çıkması gereken iki düşük seviyeli gökbilimcinin hikayesini anlattığı” söylenen film, komedi türünde olacak. Daha önce ‘Vice’ ve ‘Big Short’ gibi filmler üzerinde çalışan Adam McKay tarafından yazılan ve yönetilen filmin büyük bir başarı elde etmesi bekleniyor. “Bu filmi Jennifer Lawrence ile yapmaktan büyük heyecan duyuyorum. Lawrence, 17. Yüzyılda insanların ‘dinamit oyuncu’ olarak tanımlayacağı türden. Netflix’in bu filmi dünya çapında bir komedi olarak görmesi, benim için seviyeyi oldukça yükseltiyor ve bu benim ve ekibim için oldukça motive edici,” diyen McKay yaptığı açıklamada yeni filmi hakkında konuştu. 

Cate Blanchett ve Jennifer Lawrence 2014 Oscar Ödüllerinde (Getty Images)

Mayıs ayının başlarında yayınlanan haberlere göre yeni filmde Lawrence’a Cate Blanchett eşlik edecek. Henüz kesin bir yayın tarihi olmasa da, ‘Don’t Look Up’ filminin bu sene içerisinde Netflix üzerinden vizyona girmesi bekleniyor.